Ambulans Şoförü Maaşları Ne Kadar?

  • Haziran 27, 2020
  • (0)

Oldukça yorucu bir meslek olsa da insan hayatını kurtarmak noktasında etkili bir meslek olarak karşımıza çıkan ambulans şoförlüğü, kutsal bir görevdir. Günümüz itibariyle pek çok farklı alanda çalışan ambulans şoförleri farklı firma ve kurumlarda da çalışmaktadır. Dolayısıyla son zamanlarda sıklıkla ambulans şoförü maaşları ne kadar? Sorusu da yanıtı merak edilen bir soru olarak karşımıza çıkıyor. İşte bu soruya dair merak ettiğiniz tüm ayrıntılar.

Ambulans şoförü maaşı ne kadar? Diye sorduğumuzda taşeron olarak çalışan, 112 ambulans şoförü olarak çalışan ve özel sektörde çalışan şoför maaşları karşımıza çıkıyor. Elbette ki şoför maaşlarının ne kadar olduğu sorusuna yanıt verirken, öncelikli olarak ambulans şoförünün hangi alanda çalıştığını bilmek şart oluyor. İşte bu konuya dair merak edilenler!

Ambulans Şoförü Maaşları Ne Kadar?

112 Ambulans Şoförü Maşları Ne Kadar?

Genelde ambulans denildiğinde ilk aklımıza doğal olarak 112 gelmektedir. 112 ambulans şoförleri nöbetleşe olarak çalıştıkları için yoğun bir tempoda çalışmaktadır. Bu kapsamda 112 ambulans şoförü maaşı ne kadar? Sorusu da yanıtı merak edilen bir soru olarak karşımıza çıkmaktadır. 112 ambulans şoförü maaşı, döner sermaye oranı, görev yapılan il ve asgari geçim indirimi gibi kalemler eklenerek hesaplanmaktadır. Bütün bu kriterler göz önünde bulundurulduğunda ambulans şoförü maaşları ne kadar?  Dediğimizde en az 3 bin 500 Türk Lirası karşımıza çıkmaktadır. Bu maaşla ek ödemler vs dahil olduğunda ambulans şoförü maaşları 5 bin Türk Lirasına kadar çıkabilmektedir.

Özel Sektörde Ambulans Şoförü Maaşı Ne Kadar?

Elbette ki kamu sektöründe çalışan ambulans şoförü ile özel sektörde çalışan ambulans şoförünün aldığı maaş farklılık göstermektedir. Bu kapsamda özel sektör ambulans şoförü maaşı, ortalama 2 bin 500 Türk Lirasından başlamaktadır. Ancak özel hastanelerde çalışan ambulans şoförlerinin maaşları 5 bin Türk Lirasına kadar maaş alabilmektedir. Bununla birlikte özel sektörde çalışan ambulans şoförlerinin de birtakım ek ödemelerden faydalandıkları bilinmektedir. Bundan dolayı özel sektörde çalışan ambulans şoförü maaşlarının bilinenden 500 – 1000 TL daha fazla olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Taşeron Ambulans Şoförü Maaşları Ne Kadar?

Günümüzde kamu sektöründe çalıştığı halde özel sektördeki gibi maaş alan ambulans şoförlerinin varlığından söz etmek mümkün olmaktadır. Bu tür ambulans şoförleri taşeron ambulans şoförü olarak tanımlanmaktadır. Elbette ki taşeron ambulans şoförü maaşları ne kadar dediğimizde karşımıza asgari ücretin biraz üzerinden bir rakam çıkmaktadır. Yani taşeron ambulans şoförü maaşı, ortalama olarak 2 bin 400 TL’den başlamaktadır. Bunun yanı sıra bu maaşa 100 – 150 TL kadar asgari geçim indirimi dahil olmaktadır. Yine çocuk yardımı vs eklendiğinde maaşları 4 bin TL’ye kadar da çıkabilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir