Banka Dışında Para Bulmak, Acil Para Nereden Bulurum ?

  • Nisan 29, 2019
  • (1)

İnsanlar para bulmak amacı ile ilk olarak çeşitli şartlarda kredi veren finansal kuruluşlar olan bankalara müracat etmektedirler. Bankalar ise herkese kolay kredi vermek ve insanların nakit ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri sebebi ile çok fazla tercih edilmektedirler. Fakat bazı durumlarda bankalar kredi vermekten kaçınmaktadırlar. Finansal geçmişi iyi olmayan risk altındaki bireyler ya da şirketler bankaların vermiş olduğu kredilerden faydalanamazlar. Bu gibi sebeple nakit ihtiyacına daha fazla ihtiyaç duyan kişiler banka dışında para aramanın derdine düşmektedirler.

Banka Dışında Nereden Para Bulabilirim ?

Banka dışında para bulmak zorunda kalan kişiler muhtemel bir olasılıkla daha önceden bankaların kredi fırsatlarından yaralanmış ve bu parayı ödemekte zorlanmış bu sebeple de bankalar tarafından başka bir kredi için reddedilmiş kişilerdir. Yakınlarından da para konusunda olumlu dönüş alamayan kişiler artık farklı arayışlar içine girmek zorunda kalmaktadırlar. Bu gibi kişi ve şirketler artık çözüm yolunu tefecileri aramakla geçirmeye başlarlar. Ya da daha akıllı planlar yapan kişiler ise ek işlere yönelmekte ya da alım satım yapmaya başlamaktadırlar. Örneğin, son zamanlarda borç sıkıntısı yaşayan bir çok insan taksitli satış ile bir mağazadan cep telefonu alarak biraz daha uygun miktarda ama ihtiyacı karşılayacak şekilde satmaktadır. Ya da aynı şekilde beyaz eşya alarak onu piyasa fiyatından daha uyguna satmakta ve o anki toplu para ihtiyacını karşılamaktadır.

Her ne kadar sonrasında taksitleri ödenmeye devam etmek gerekse de o gün ihtiyaç olan acil para karşılanmaktadır. Yine bir şans denemek ve bankadan kredi alabilmek için gelir belgesi istemeyen bankalar araştırılabilir. Elde var olan gayrimenkuller için bankalara ipotek gösterilebilir.

Diğer Para Bulma Yolları

İnsanların nakit ihtiyacını fırsat bilen tefecilere dikkat edilmesi gerekmektedir. Çünkü senet imzalatarak kişileri olumsuz sonuçlara maruz kalmasına sebep olabilmektedirler. Ne kadar zor durumda kalınırsa kalınsın senet imzalatarak para veren kişilerden uzak durulması gerekmektedir. Çünkü bu tarz kişilerin bu gibi senetler imzalatarak insanları kötü yollara sürüklemesi ve dolandırma ihtimalleri kesin suretle fazladır.

Aile ve Akrabalardan Borç İstemek

Bir diğer para bulma yöntemi ise aile ve akrabalardan borç isteme yoludur. Bu sayede  kısa sürede para temin edilebilir. Ayrıca en masrafsız para bulma yöntemi de yine aile ve eş dost akrabadan borç isteme yöntemidir. Çünkü bulduğunuz paraya karşılık bir faiz ödemek zorunda kalmazsınız. Söz verdiğiniz tarihte borcunuzu ödemez iseniz aile ve akrabalarınız ile aranız bozulabilir. Bu nedenle borcunuzu zamanında ödemeye özen göstermelisiniz. Ayrıca bu durum aileniz üzerindeki kredibilitenizi de etkileyebilecektir.

 

Comments (1)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir