En İyi Öğrenci Kredi Kartları Nelerdir Ve Başvuru Koşulları

  • Haziran 5, 2020
  • (0)

Öğrencilere özgü kredi kartları söz konusu olduğunda doğal olarak karşımıza çok sayıda seçenek çıkmaktadır. Ancak kredi kartlarının sunduğu avantajları öncenden bilmek beraberinde farklı kazanımları da getirmektedir. Bu noktada farklı bankaların farklı avantajları sundukları da bilinmektedir. Tam da bu noktada akıllara en iyi öğrenci kredi kartları nelerdir? Öğrenci kredi kartı başvuruları nasıldır? Gibi soruların da gelmesi gayet olağandır. İşte bu soruların yanıtlarına dair tüm ayrıntılar!

Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileridir?

Günümüz itibariyle öğrencilere özel olarak kredi kartı veren bankaların sayısı oldukça fazladır. Bu kapsamda ülkemizde öğrencilere kredi kartı verdiği için ön plana çıkan bankaları aşağıdaki gibi sıralamak mümkün olmaktadır:

  • Bonus Genç – Garanti Bankası
  • Exi26 – Akbank
  • Play – Yapı Kredi Bankası
  • Genç Bankkart- Ziraat Bankası
  • İş’te Üniversiteli – İş Bankası

Görüldüğü üzere çok sayıda farklı bankanın öğrencilere özgü olarak kredi kartı verebildikleri bilinmektedir. Bu noktada bankaların sunduğu ayrıcalıkları yakından takip etmek önem kazanmaktadır.

Garanti Bankası – Bonus Genç Kredi Kartı, öğrencilere alternatifi bol olan seçenekler sunabilen bir kredi kartı olarak karşımıza çıkmaktadır. 18 ile 25 yaşları arasında yer alan bireylere özgü oluşturulan öğrenci kredi kartının sunduğu çok sayıda farklı avantajından da söz etmek mümkün olmaktadır. Bu kredi kartında ücretsiz olarak taksitle avans çekebilirsiniz. Yine Bonus Genç kartla ödemelerinizi bir ay süreyle de erteleyebilirsiniz.

Akbank – Exi26 Kredi kartı, Akbank’ın öğrencilere özel oluşturmuş olduğu bir kredi kartı olarak karşımıza çıkıyor. Öğrenciler bu kredi kartıyla kolaylıkla taksitli alışveriş yapabiliyorlar. Yine chip para biriktirerek biriktirdikleri paraları da rahatlıkla harcayabiliyorlar.

En İyi Öğrenci Kredi Kartları Nelerdir Ve Başvuru Koşulları

Yapı Kredi Bankası – Play Kredi Kartı 18 ile 26 yaşları arasındaki öğrencilere özel olarak hazırlanmış bir kredi kartıdır. Bu kart sayesinde öğrenciler alışverişlerini taksitli bir şekilde yaparak, çok sayıda farklı avantajdan da yararlanabilirler.

Ziraat Bankası – Genç Bankkart Kredi Kartı ile öğrenciler KYK burslarını alabilirler. Yine öğrenciler bu kredi kartını kullanarak taksitli bir şekilde alışveriş yapabilirler. Üstelik herhangi bir şekilde öğrenim kredisinin yatmasını beklemeden de bu karttan alışveriş yapabilirler.

İş Bankası – İş’te Üniversiteli Kredi kartı beraberinde çok önemli kazanımları getiren bir kredi kartı olarak karşımıza çıkıyor. Öğrenciler bu kredi kartını 28 yaşına kadar da rahatlıkla kullanabilmektedir. İşte Üniversiteli kartının öğrencilere sundupu bir çok avantaj ve kampanya mevcuttur.

En İyi Öğrenci Kredi Kartları Başvuru Koşulları

Elbette ki en iyi öğrenci kredi kartları nelerdir? Sorusunun akabinde bu kredi kartlarının hangi koşullarda alınabileceği sorusu da gelmektedir. Söz konusu kredi kartını alabilmek için T.C. Vatandaşı olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak ve kimlik belgesi yeterli olmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir