Faturalı Hatta Kredi Nedir?

  • Kasım 11, 2020
  • (0)

Faturalı Hatta Kredi Nedir?

Nakit ihtiyacı olan kişiler bu ihtiyaçlarını bankadan kredi çekerek karşılayabilirler. Nakit ihtiyacının karşılanmasında banka kredisinin alternatifi olarak faturalı telefon hattına kredi uygulaması da ortaya çıkmıştır. Belli bir tutara kadar nakite ihtiyacı olanlar fatura telefon hattına tanımlanan kredi ile kısa zamanda bu ihtiyacını çözebilmektedir. Faturalı hattına kredi ile nakit desteği alacakların aklına gelen ilk soru faturalı hatta kredi nedir olmaktadır.

Faturalı telefon hattı olan kişiler faturalı hatlarına her ay yansıyan taksit tutarları ile kredinin ödemesini yapabilmektedirler.  Esasında kredi ihtiyacı bulunan bireyler için ilk akla gelen seçenek çoğunlukla bankalardır. Ancak çeşitli nedenlerden dolayı tüketicilerin farklı alternatif seçeneklere de yöneldiklerini ifade etmek mümkün hale gelmektedir.

Faturalı Hatta Kimler Kredi Çekebilir?

Faturalı telefon hattına sahip olan ve nakit ihtiyacı olan kişiler kredi çekebilirler. Telefon hattına tanımlanan kredi genelde 15 bin TL’ye kadar olmaktadır. Kullanılacak olan kredi tutarı hat sahibinin hat borcunun ödemelerinin düzenli olmasına göre değişiklik göstermektedir. Üzerine telefon hattı tanımlı olan ve daha önce hattı üzerine taahhütlü telefon ya da cihaz alımı yapmamış olan kişiler bu krediden yararlanabilir.

Faturalı Hatta Kredi Nedir? | Faturalı Hatta Kredi Nasıl Alınır?

Türkiye sınırları içinde faaliyet gösteren telefon operatörlerinden hat sahibi olan ve nakit ihtiyacı olan kişilerin banka kredisi alternatifi olarak faturalı hatta kredi desteğini almaktadır. Telefon operatörlerinin faturalarına tanımlanan ek cihaz ücreti ile nakit desteği faturalı hatta kredi nedir sorusunun cevabı olmaktadır.

Faturalı Hatta Kredinin Avantajları

Farklı ihtiyaçları için nakit desteğine ihtiyacında bankadan kredi çekemeyen kişiler faturalı hatta kredi ile nakit desteğini çözebilmektedir. Banka ödemelerinin düzensizliği ve bankadan kullanılan kredi limitinin dolması nedeniyle banka skor puanı düşük olan kişiler bankadan kredi çekemezler. Bankadan kredi çekememe sorunu yaşayan kişilerin nakit sağlama alternatifi faturalı hatta kredi olmuştur.

Bankadan kredi çekme sürecinde bankanın evrak istemesi ve bu evrakları hazırlama süreci faturalı hatta kredide bulunmamaktadır. Faturalı hattına kredi kullanacak olan kişiler gelir belgesi, ikametgâh belgesi vb. gibi evrak hazırlama süreci olmadan sadece kimlik belgesi ile krediyi kullanmaktadır. Bankanın kredi sürecinde istediği evrak hazırlama sürecinin yanında kredi kullandırma süreci de uzun sürmektedir. Faturalı hatta kredinin kullanma süresi genelde aynı gün içinde olmaktadır ve kısa sürede Nakit ihtiyacı karşılanmaktadır. Faturalı hatta kredi nedir diye düşünen ve banka kredisine alternatif olarak bu nakit sağlama seçeneği birçok kişinin nakit sorununu çözmüştür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir