Halkbank Müşteri Hizmetleri

  • Mayıs 5, 2019
  • (1)

Devlet bankası olan Halkbank hizmetini vermeye 1938 yılında başlamıştır. İlk adı Türkiye Halk Bankasıdır. Devlet bankası olması sebebi ile diğer bankalara göre daha fazla müşteri potansiyeli bulunmaktadır. Devletin kurumu olması sebebi ile de müşterilerin bankaya olan desteği daha fazladır. Atatürkün isteği üzerine kurulan bu banka o yıllarda esnafın ve sanatkarların maddi ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla, kredi vermesi için kurulmuştur. Her bankanın hizmet seçeneğini genişlettiği gibi Halk Bankası da artık tüm bankacılık işlemlerini müşterilerine sunmaktadır. Banka 7 gün 24 saat tüm banka işlemleri için müşteri hizmetleri temsilcileri ile hizmet vermektedir. Bankacılık işlemlerini şubeye gitmeye gerek kalmadan gerçekleştirmek isteyen herkes banka çağrı numarasını arayarak işlemlerini gerçekleştirebilirler. Halkbank müşteri hizmetleri direkt bağlanma hakkında yazılmış olan bilgilere aşağıdaki yazıda ulaşılabilir.

Halkbank Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma

Müşteri temsilcilerine direk olarak bağlanmanın bir çok yolu vardır. Halkbank çağrı merkezi aranarak banka bilgileri girildikten sonra telesekreter çıkacaktır. Telesekreterin yönlendirdiği menülere göre kullanılmak istenen işlemler tercih edilmelidir. Kredi kartı işlemleri ile ilgili işlem yapabilmek için telefonda 1 tuşlanmalıdır. Devamında ise direk müşteri temsilcisine bağlanmak için 0 tuşlanmalıdır. Bankacılık işlemleri ile ilgili bilgi almak ve işlem yapabilmek için 2 tuşuna basılmalıdır. Yine aynı şekilde müşteri temsilcisi desteğinden faydalanabilmek için 0 tuşu seçilmelidir. Şifre ve parola için değişiklik ve yeni şifre oluşturma işlemleri gibi hizmetler için 3 tuşlanmalıdır. Müşteri temsilcisi ile görüşme yapılmak istenirse 0 tuşlanmalıdır. Diğer bankacılık işlemlerini gerçekleştirebilmek için ise 4 tuşu kullanılmalıdır. Ve telesekterin yönlendirmesine göre devamında istenilecek olan bilgiler tuşlanmalıdır. Banka işlemleri ile ilgili yapılmış olan tüm işlemlerin sorgulamasını yapabilmek ve sonuçları hakkında bilgi edinebilmek için ise direk olarak müşteri temsilcisine bağlanılmalıdır. Sırasıyla aralarında 1 saniye beklenilerek 6 ve 8 tuşlandığı zaman başvuru sorgulama işlemi yapılabilir. Yine aynı şekilde 6 ve 0 tuşlandığı zaman ise konu hakkında bilgi alınabilmesi için müşteri temsilcisine bağlanılabilir. Halkbank müşteri hizmetleri numaraları aşağıdaki gibidir:

  • 0 850 222 0 400
  • 444 0 400

Banka ile ilgili tüm işlemler İnternet bankacılığı ile de gerçekleştirilebilmektedir. İnternet bankacılığından faydalanabilmek için Halkbankasının internet şubesine bakılabilir.

Comments (1)

  • Ramazansays:

    Mayıs 8, 2019 at 3:06 pm

    Halkbankasının bir an önce çalışanlarına eğitim vermesi şart. Ayrıca müşterilerinin taleplerine kulak vermesi gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir