İkili Opsiyon Nedir, Nasıl Oynanır?

İkili Opsiyon Nedir, Nasıl Oynanır?

Yatırımcıların karşısına sıklıkla çıkan bir kavram olan ikili opsiyon nedir? İkili opsiyon döviz, hisse senedi, altın, endeks gibi aktiflerin, belirlenen süre içinde hangi yönde ilerleyeceği üzerine işlem yapılan piyasadır. İkili opsiyon piyasası, yüksek risk almak istemeyen ve karışık finansal kavramlar ile ilgilenmeyen kişiler için uygundur.

En önemlisi de en kısa sürede gelir elde etmek istiyorsanız eğer, ikili opsiyon tam size göredir. Bahsettiğimiz ikili opsiyon sisteminin mantığı, seçeceğiniz aktifin piyasada ki pozisyonuna göre tahminde bulunmaktır. Buna bağlı olarak bu öngörünün doğru sonuçlanması durumunda, %70 ve %85 oranında kar elde edilmektedir. Peki, ikili opsiyon nasıl yapılmaktadır? İşte yanıtı!

İkili Opsiyon Nasıl Oynanır?

İkili opsiyon oynamak için ilk olarak 10 dolarlık bir bütçeye sahip olmanız gerekir. Daha sonra, ikili opsiyon hizmetini sunan kaliteli ve güvenli bir firmaya üye olmanız ve yatırım hesabı açmanız gerekiyor. Ardından ikili opsiyon işlemleri başlayabilirsiniz. Ayrıca ikili opsiyon sisteminin demo hesapları da mevcuttur.

İkili Opsiyon Nedir, Nasıl Oynanır?

İşlem yaptıkça ikili opsiyonun mantığın çok kısa sürede çözeceksiniz. Özellikle ikili opsiyon için ekonomi kapsamında çok fazla bir bilgiye ihtiyaç olmadığı bilinmektedir. Buradan da anlaşıldığı gibi ikili opsiyon nitelikli bir yatırım tekniğidir. Ancak yatırımcıların ikili opsiyon işlemi yaparken mutlaka dikkatli davranmaları gerekmektedir. Peki, ikili opsiyon güven türleri nelerdir? İşte detaylar!

İkili Opsiyon Güven Türleri Nelerdir?

İkili opsiyon kapsamında 3 tane opsiyon türü mevcuttur. Bu opsiyon türleri; yukarı ve aşağı opsiyonu, temas opsiyonu ve aralık opsiyonudur. Dayanak varlığının dolum işlemleri tamamlandıktan ve izleyeceği yolu belirledikten sonra, bu 3 opsiyon türünden bir tanesini seçmeniz gerekiyor. Yukarı aşağı opsiyonu, diğer bir adı ile dijital opsiyon, adından da anlaşıldığı gibi aşağı ve yukarı yönlü ilerleyeceğini tahmin ettiğiniz zaman bu türü kullanabilirsiniz. Temas opsiyonu ise çift temas ve temas yok olarak iki ayrılır.

Temas türünün temli, Forex piyasasını andırmaktadır. Aralık opsiyonu da getirisi en yüksek opsiyon birimi olarak bilinmektedir. İkili opsiyon nedir? Sorusuna verilecek en güzel cevapta kısa sürede gelir elde etmek olacaktır. Ancak güven ve kaliteli firmalar ile işbirliği yapmak gerekir.   Diğer türlü bu tarz işlemler beklenmedik zararlara da neden olabilmektedir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir