İnfaz Koruma Memuru Maaşları Ne Kadar?

  • Haziran 25, 2020
  • (0)

Kamuda kariyer hedefi bulunanlar açısından infaz koruma memuru ( gardiyan) nasıl olunur? Sorusu yanıtı merak edilen bir sorudur. Elbette ki kendine has birtakım kriterleri içeriğinde barındıran bu mesleğin maaşları da merak edilmektedir. Bu kapsamda infaz koruma memuru maaşları ne kadar? Sorusu da yanıtı merak edilen sorular arasında yer almaktadır. İşte bu sorulara dair merak edilenler!

İnfaz Koruma Memuru (Gardiyan) Nasıl Olunur?

Eski tabirler gardiyanlık yeni tabirler infaz koruma memurluğu, çok sayıda gencin kariyer hedefinde yer almaktadır. Bundan dolayı infaz koruma memuru nasıl olunur? KPSS puan şartını karşılıyor olmak, bu soruya yanıt niteliğindedir. KPSS puanının 70 ve üzeri olması, infaz koruma memuru olabilmenin ilk aşaması olarak karşımıza çıkar. Ancak her şeyden önce infaz koruma memuru olabilmek için Adalet Bakanlığının yayınladığı ilanları yakından takip etmek önemlidir. Zira ülkemizde zaman zaman Adalet Bakanlığı infaz koruma memuru alımı ilanları yayınlamaktadır.

İnfaz Koruma Memuru Maaşları Ne Kadar?

İnfaz koruma memuru olabilmek için erkeklerde en az 170 kadınlarda 160 cm boy uzunluğu şartı bulunmaktadır. Aynı zamanda fiziksel özellik bakımından da atletik bir görünüme sahip olma özelliği de aranılmaktadır. İnfaz koruma memuru olabilmek isteyen adaylar ilk önce ön başvuruda bulunmak durumundadır. Ön başvuru sonrasında uygun görülen adaylar ilk önce yazılı bir sınava girmek durumundadır. Her şey yazılı sınav sonrasında netleşmemektedir. Bu aşamadan sonra sözlü mülakat aşaması gelmektedir. Sözlü mülakat aşamasında adaylara birtakım sorular sorularak, adaya kanaat notu verilmektedir. Bu aşamayı da tamamlayan adaylar, artık infaz koruma memuru olmak yolunda bütün engelleri aşmış durumdadır.

2020 İnfaz Koruma Memuru Maaşları Ne Kadar?

Gardiyan – infaz koruma memuru maaşları esasında gardiyanın eğitim seviyesine göre değişiklik göstermektedir. Dolayısıyla 2020 infaz koruma memuru maaşları ne kadar? Sorusuna eğitim seviyesine göre yanıt vermek mümkün olmaktadır. Bu kapsamda 2020 infaz koruma memuru maaşları, aşağıdaki gibi şekillenmektedir. İşte güncel infaz koruma memuru maaşları!

  • Lise mezunu olan ve 13. Derecede bulunan bir gardiyan ortalama olarak 2 bin 810 TL maaş alır
  • Ön lisans mezunu olan ve 10. Derecedeki bir gardiyan ortalama olarak 2 bin 922 TL maaş alır
  • Üniversite mezunu olan bir gardiyan ortalama olarak 3 bin 039 TL maaş alır

Elbette ki gardiyan maaşları 2020 yılı itibariyle ek desteklerle birlikte artmaktadır. Bu kapsamda bir gardiyanın aldığı maaş miktarı 3 bin 800 TL civarında olabilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir