ING Bank Kimin ?

  • Kasım 29, 2019
  • (0)

ING Bank sahipleri merak edilmektedir. Yabancı yatırımcıların söz sahibi olduğu bu bankanın kimler tarafından yönetildiği merak konusu olmuştur. Bu bağlamda ING Bank kimin sorusu sorulmaktadır. ING Bank, Türkiye piyasasına 2007 yılında giriş yapmıştır. Oyak Bank’ın bütün hisseleri satın alınarak pazara giriş yapılmıştır. BDDK onayı 24 Aralık 2007’de gelen banka, 7 Temmuz 2008’de resmi olarak hizmetlerine başladı. Birçok konuda finansal hizmetler sunan ING Bank, her geçen gün daha da büyüdü.

ING Bank Kimin ?

ING Bank kimin demek doğru olmaz. Çünkü; 2019 yılı içerisinde Bank kelimesi çıkartılarak sadece ING olarak yola devam edilmeye başlanmıştır. ING, Hollanda tabanlı bir firmadır. Asya, Avustralya, Latin Amerika, Kuzey Amerika ve Avrupa’da hizmet vermektedir. Büyüme odaklı hedefinden vazgeçmeyen ING, her geçen gün daha çok gelişiyor.

ing bank
ing bank sahipleri

Dünyanın birçok yerinde yer alan banka, ortalama 110.000 personeli ile hizmet veriyor. Global olan bankanın Türkiye yöneticileri oldukça merak edilmektedir.

John T. Mc Carthy – Yönetim Kurulu Başkanı
Mehmet Sırrı Erkan – Yönetim Kurulu Başkan Vekili
Can Erol – Yönetim Kurulu Üyesi
Canan Ediboğlu – Yönetim Kurulu Üyesi
Adrianus J. A. Kas – Yönetim Kurulu Üyesi

Yukarıda yer alan isimler, ING’de pay sahibi olan kişilerdir. En büyük pay,%99,999999856580 ile Mc Carthy’e aittir.

ING Hizmetleri

Bankanın Türkiye’de 350’ye yakın şubesi ve ortalama 2000 ATM’si bulunmaktadır. Mobil ve bireysel bankacılık gibi son teknolojileri kullanan ING, birçok alanda hizmet vermektedir. Bu hizmetler; çek ve senet tahsilatı, yurt dışı ve yurt içi para gönderme, cep telefonuna para gönderme, kredi çeşitleri ve birçok hizmet bulunmaktadır. Diğer tüm detaylar için bankanın resmi internet sitesini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir