ING Bank Turuncu Hesap Nedir, Nasıl Açılır ?

  • Mart 10, 2019
  • (0)

Turuncu hesap nedir? Öncelikle bunu açıklayalım. Turuncu hesap, ING Bank tarafından uzun süredir dünyada kullanılan ve 2011 yılında da ülkemize getirilen bir hesap türüdür. Yani QNB Finansbank‘ın Enpara‘sı ve Türkiye Ekonomi Bankası‘nın Marifetli Hesap uygulamaları yok iken turuncu hesap ülkemizde hizmete girmişti. Hala daha en çok kullanılan hesap türlerinden birisi olan ING Bank Turuncu Hesap, özellikle EFT ve havale işleriyle uğraşanlar için büyük kolaylık sağlıyor. Çünkü ING Bank’ın Amerika’daki uygulaması ING Direct’deki gibi ING Bank Turuncu Hesap’ta da işlem ücreti alınmıyor. Turuncu hesabın bu özelliği çok beğenildiği için QNB Finansbank tarafından Enpara için de kullanılmıştı.

ING Bank Turuncu Hesap Avantajları Nedir?

Tıpkı Enpara’da da olduğu gibi turuncu hesap da 5 ana temel üzerine yapılandırılmış bir hesap türü. Zira öyle ki ING Bank Turuncu Hesap kullanan müşteriler yukarıda da belirttiğimiz gibi kesinlikle havale ve EFT işlem ücreti ödemiyorlar. İkinci ana temel ise alt limit yok. Yani istediğiniz kadar istediğiniz zaman para yatırabilir ve çekebilirsiniz. Bu özellik sayesinde aslında bankaların internet bankacılığı uygulamalarından bir adım öne çıkıyor. Üçüncü ana temel ise yüksek faiz avantajı. Zira ING Bank hesabınızdaki paranızı yine alt limit olmadan turuncu hesabınızın faiz getiren yatırım hesabına aktarabilirsiniz. Yüksek faizler sayesinde kısa sürede paranızı katlarsınız. Dördüncü ana temel ise kesinlikle vade derdi yok. Yani paranızı yüksek faizlerle katlarken istediğiniz zaman çekebiliyorsunuz zira ING Bank’ın bu konuda uyguladığı herhangi bir vade söz konusu değil. Son yani beşinci ana temel ise faizlerinin çok yüksek olması. Tamamen müşteri odaklı geliştirilen turuncu hesap için ING Bank, yeni müşterilerine 1 ay boyunca hoş geldin faizi veriyor. 1 aylık sürenin sonunda ise faiz oranları %7,5 oluyor.

ING Bank Turuncu Hesap Nasıl Açılır?

Şayet yukarıda belirttiğimiz ING Bank Turuncu Hesap avantajları sizi oldukça tatmin ettiyse ve bir turuncu hesap açmak istiyorsanız yapmanız gereken birkaç basit adım var. İlk olarak belirtelim ki turuncu hesap başvurusu ING Bank’ın resmi internet sitesi üzerinden yapılıyor. Tıpkı Enpara gibi. ING Bank’ın resmi internet sitesi üzerinde aktif olan turuncu hesap başvuru formunu doldurduktan sonra tek yapmanız gereken beklemek. Zira başvurunuz incelenip onaylanınca ING Bank müşteri hizmetlerinden aranacaksınız. Bu süre yoğunluğa göre 3-5 gün içerisinde tamamlanıyor. Sizi arayan ING Bank müşteri temsilcisi ile görüştükten sonra bir randevu oluşturuluyor. Son olarak ise ING Bank Turuncu Hesap çalışanı sizi adresinizde ziyaret ederek bazı imzalarınızı alıyor ve hayırlı olsun, ING Bank Turuncu Hesabı başvurunuz tamamlanmış oluyor. İmzalardan kısa süre sonra tekrar bankanın müşteri temsilcisi sizi arayarak hesabınızı aktif ediyor ve bazı bilgiler veriyor.

Yukarıda bahsettiğimiz başvuru sadece ING Bank’ın müşterisi olmayanlar içindi. Şayet halihazırda bir ING Bank müşterisi iseniz internet bankacılığı üzerinden kısaca turuncu hesabınızı açabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir