İnovasyon Örnekleri, En Başarılı Örnekleri

  • Ağustos 18, 2020
  • (0)

Türkçe terimsel karşılığı yenilik ya da yenileme olan inovasyon, son zamanlarda sıklıkla karşımıza çıkan bir terimdir. İnovasyon nedir? Kültürel, toplumsal ya da idari olarak yeniliklerin ortaya çıkması ve yeni bir yönetim anlayışının benimsenmesine inovasyon denir. İnovasyon çok geniş kapsamlı anlamı olan bir terim olduğu için günümüzde pek çok farklı alanda bu terimle karşılaşmak mümkün olmaktadır. Genel anlamıyla inovasyon hem bilisel alanda hem de teknoloji alanındaki yeniliklerin geliştirilmesi süreci olarak tanımlanır. Bundan dolayı günümüz koşullarında çok sayıda inovasyon örneklerinden söz etmek de mümkün olmaktadır. Bu kapsamda en başarılı inovasyon örnekleri de insan hayatını kolaylaştıran bir kavram olarak karşımıza çıkmaktadır.

Birbirinden farklı sektörlerde yürütülen inovasyon çalışmalarının beraberinde önemli kazanımları getirdiğini ifade etmek mümkün olmaktadır. Özellikle yeni nesil inovasyon örneklerinin insan hayatını kolaylaştırıcı etkisinin bulunduğunu ifade etmek mümkün olmaktadır. İş dünyasında yoğunlukla karşımıza çıkan inovasyon kavramı, gelişime dayalı bir kavramdır. Peki en başarılı inovasyon örnekleri nelerdir? İşte son zamanlarda ön plana çıkan en başarılı 5 inovasyon örneği!

Çocuklara Özel MR Cihazı

Sağlık sektörü açısından MR cihazları hayati derecede etkili olan cihazlar olarak tanımlanmaktadır. Dolayısıyla bu tür cihazların sıklıkla kullanıldığını ifade etmek de mümkün olmaktadır. Tam da bu noktada çocukların zaman zaman MR cihazlarında pek de rahat olmadıkları gözlenmiştir. Onların MR çekilirken rahat durmalarını sağlamak üzere GE Healthcare firması tarafından geliştirilen özel MR cihazı, çocuklar için eğlenceli bir tasarım özelliğine sahip olmasıyla ön plana çıkıyor.

en başarılı inovasyon örnekleri

Akıllı Havlu Tasarımları

Havlular en önemli ev aksesuarları arasında yer alıyor. Bu durumun bilincinde olan Mizu Home adlı bir firma yeni nesil havluları müşterileriyle buluşturuyor. Hızlı bir şekilde kuruyan yeni nesil havluların, akıllı havlular olarak tanımlanması da mümkün oluyor. Günümüze kadar tasarlanan en yumuşak havlu olmasıyla ön plana çıkan Mizu Home havlular, en dayanıklı havlular olarak da tanımlanıyor. Üstelik bu havlular bakteri de barındırmıyor!

en başarılı inovasyon örnekleri

Yeni Nesil Otoparklar

Büyük kentlerde oto park bulmak çok zor olabiliyor. Yeni nesil otopark inovasyonu sayesinde artık otopark bulmak bir sorun olmaktan çıkıyor. Nasıl mı? Dönme dolap şeklindeki otoparklarla! Kim bilir bu tip otoparklar sayesinde araba park etmek de ucuzlar!

en başarılı inovasyon örnekleri

Yeni Nesil Şarj Aleti

Günümüz koşullarında şarj aletleri her zaman en çok ihtiyaç duyulan araçların arasında yer alıyor. Yeni inovasyon şarj aletleri ise işlevsellikleriyle ön plana çıkıyor.

en başarılı inovasyon örnekleri

Akıllı Bebek Arabası İnovasyonu

En başarılı inovasyon örnekleri söz konusu olduğunda akıllı bebek arabaları nitelikli bir örnek olarak karşımıza çıkıyor. Böylece hem şık hem de işlevsel bebek arabalarıyla buluşmak mümkün oluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir