İş Bankası Çalışma Saatleri

  • Mayıs 5, 2019
  • (0)

Türkiye’de bankacılık işlemlerini gerçekleştirmek, ulusal tasarrufları harekete geçirmek, temel ekonomik atılımları finanse etmek ve kredi ihtiyaçlarını karşılamak, yeni kurulan bir ülke için yaşamsal önemde etkinliklerdi.

Türkiye İş Bankası, Türkiye’nin en büyük finans kuruluşlarından biridir. Türkiye İş Bankası köklü geçmişi hakkında yazımızda bilgi verelim. 1924 yılında Mustafa Kemal Atatürk’ün yönergesiyle kurulmuştur. Aynı zamanda Cumhuriyet döneminin ilk ulusal bankası olma özelliğini taşımaktadır. Cumhuriyet döneminin ilk ulusal bankası, Atatürk’ün direktifleriyle İzmir Birinci İktisat Kongresi’nde alınan kararlar doğrultusunda 26 Ağustos 1924 tarihinde kurulmuştur. İş bankası ilk genel müdürü Celal Bayar liderliğinde 2 şube ve 37 personel ile hizmete başladı. İş Bankası 1982 yılında Türkiye’ye ilk ATM makinalarını getirdi. 200 yıllarında ise Ankara’da olan genel merkezini İstanbul’a taşıdı. 1997 yılında ise ilk internet şubesini hayata geçirmiştir. Yatırım fonu ve yatırım hesabı işlemleri ilk kez İş Bankası tarafından gerçekleştirilmiştir. Kurulduğu günden beri amaçları doğrultusunda sürekli güçlenerek büyüyen ender kurumlardan birisi olduğunu belirtmişlerdir.

Eylül 2014 tarihinden itibaren, yurtdışında 25’i olmak üzere 1.350 şubesi bulunuyor. İş Bankası Rusya’da İşbank Rusya ve Almanya’da İş Bank AG isimleriyle iki iştiraki bulunmaktadır. Avrupa ve Kıbrıs’ta ilk Türk banka şubelerini açmışlardır.

Birçok bireysel bankacılık işlemlerinizi şubeye gitmeye gerek kalmadan, elektronik ortamda ya da mobil bankacılık üzerinden İş Bankası’nı kullanarak gerçekleştirebilirsiniz. İş Bankası web sitesi üzerinden sundukları ürün ve hizmetler hakkında detaylı bilgiye ulaşmanız mümkündür. Mobil bankacılık uygulaması olan İşCep ile ihtiyacınız olan birçok işlemi bulunduğunuz yerden hızlı ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Çalışma Saatleri Nedir?

İş Bankası genel müdürlüğü, Levent Mahallesi, Büyükdere caddesi Meltem sokak İş kuleleri No:4, 34330 Beşiktaş/İstanbul adresinde bulunmaktadır.

İş Bankası mesai başlama saati sabah 09:00 arasıdır. 12:30’da bir saatlik öğle paydosunun ardından 13:30 da mesaisine devam etmektedir. Akşam saat 17:00 saatinde mesai sona ermektedir. AVM dahilinde yer alan şubelerde ise hafta sonu sadece Cumartesi günleri 19:30’a kadar açık olmaktadır. Bankanın resmi tatil ve bayramlarda çalışma mesaisi bulunmuyor. İş Bankası genel müdürlüğüne 0850 724 0 724 telefon numaralarından ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir