Kanada’da Asgari Ücret, İş Fırsatları ve Masraflar

  • Aralık 19, 2019
  • (0)

Kanada’da çalışmak isteyen ve son zamanlarda göç eden birçok Türk mevcuttur. Kanada’nın kendi nüfusu göç ettiği için dışarıdan göç almak zorunda kalmaktadır. Özellikle genç nüfusun artması için böyle bir yol izleyen Kanada, maaşlar konusunda da biraz bonkör davranmaktadır. Kanada’da asgari ücret ne kadar ve  iş fırsatları nelerdir, bunlardan bahsediyor olacağız.

Kanada’da Asgari Ücret

Kanada’da ödenen asgari ücret ortalama 1988 Kanada Doları’na denk gelmektedir. Kanada Hükümeti, saat başı ödeme sistemi belirlemiştir ve çalıştığınız saat başına 11,06 Kanada Doları alma imkanınız vardır. Oldukça soğuk olan bu ülke, son yıllarda gelişmeye ve göç almaya devam etmiştir. Hükümet tarafından alınan kararlar ile göçmenlerin hakları savunulmakta ve korunmaktadır.

kanada'da iş fırsatları
kanada’da iş fırsatları

Kanada’da İş Fırsatları ve Masraflar

İnşaat alanında gelişmeye çalışan firmalar, işçi olarak göçmen almaktadırlar. Kanada Hükümeti, göçmenlerin işsiz kalmaması için bazı yasalar çıkarmış ve uygulamaya başlamıştır. Bu sebeple vasıfsız olarak bile bu ülkeye giderseniz, inşaat işçisi olarak çalışma fırsatınız bulunmaktadır. İnşaat işçileri, haftalık 40 ile 50 saat aralığında çalışmaktadırlar. Konaklama, ulaşım ve gıda masrafları çoğu zaman firmalar tarafından karşılanmakta veya bunlar için maaşınıza ek ödeme yapılmaktadır. İşçi göçünün yanında öğrenci göçü de fazlasıyla olmaktadır ve öğrencilerin yapabileceği işler de bulunmaktadır. Kanada, şu an iş ve yerleşmek için bir cennettir diyebiliriz. Ayrıca ödenen asgari ücret eyaletlere göre değişmektedir, bunun yanında çalışılan haftalık saat yine eyaletlere göre değişmektedir.

Kanada’da masraflar fazladır diyemeyiz. Ortalama bir konumda yaşayarak hayatınızı tek başınıza sürdürebilirsiniz. Başkent Ottava, hem iş için hem de yaşamak için güzel bir şehirdir. İş fırsatlarını değerlendirebileceğiniz bu şehirde birçok sosyal alan bulunmaktadır. Market masrafları, bölgelere göre değişse bile çok pahalı değildir. Merkezi bir konumda güzel bir ev için ortalama 1.000 Kanada Doları ödeme yapmanız gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir