Kuveyt Türk Bankası Neden Önemli ?

  • Mart 17, 2019
  • (0)

Kuveyt Türk nedir ? Kuveyt Türk bankası Kuveyt merkezli Kuwait Finance House’a ait bir bankadır. İlk olarak 1989 yılında ülkemizde resmi faaliyetlerine başlayan Kuveyt Türk bankası, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’ndan 28 Şubat 1989 tarihinde aldığı izinle ‘Kuveyt Türk Evkaf Finans Kurumu A.Ş.’ ismiyle hizmete açılmıştır. Ülkemize çok büyük yatırımlar gerçekleştiren Kuveyt Türk bankası, geliştirdiği hem bireysel hem de kurumsal kredi paketleriyle de adından sıkça söz ettirmiştir. Bir katılım bankası olarak hizmet veren Kuveyt Türk, günümüzde binlerce müşteriye sahip. Ülkemizin en büyük katılım bankalarından birisi olan Kuveyt Türk, 2006 yılında ismini değiştirerek ‘Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş.’ yapmıştır.

Peki Kuveyt Türk Katılım Bankası neden diğer bankalara göre daha önemli? Bu sorunun cevabı aslında çok basit. Günümüz bankaları maalesef müşterilerin yaptığı işlemlerden ücretler almaktadır. Çekilen krediden dosya ve sigorta masrafı, yapılan havale ve EFT masrafı, hesap işletim ücreti, vadeli hesap açma işlem ücreti gibi ücretler derken müşterilerinden bir ton ücret alıyorlar. Ama Kuveyt Türk Katılım Bankası bu ücretlerden hiçbirini almıyor. Normal bir banka olarak hizmet veren Kuveyt Türk, dijital bankacılık sistemi üzerinden yapılan işlemlerde müşterilerinden hiçbir ücret tahsis etmiyor. Bundan dolayı da diğer bankalara göre öne çıkan Kuveyt Türk, bazı markalarla yaptığı özel antlaşma sayesinde alışveriş yapan müşteriler gram üzerinden altın kazanıyorlar. Ayrıca Kuveyt Türk tarafından verilen kartlarda herhangi bir aidat da alınmıyor.

Kuveyt Türk Nasıl Hesap Açılır?

Kuveyt Türk’te hesap açabilmek için ya bankanın size en yakın şubesine gitmeniz ya da resmi internet sitesi üzerinden başvuru formunu doldurmanız gerekiyor. T.C. kimlik numarası, adres bilgisi ve cep telefon numarası gereken formu bildirerek Kuveyt Türk vadesiz TL hesabınızın ön başvurusunu yapabilirsiniz. Ardından Kuveyt Türk müşteri temsilcisi tarafından evinizde sizi ziyaret edebilmeleri için randevu oluşturmak amacıyla arayacaktır. Randevunuzu oluşturduğunuz zaman da evinize gelen Kuveyt Türk görevlisindeki belgeleri imzalamanız ve kartınızı teslim almanız gerekiyor. Bu sayede artık tamamen Kuveyt Türk müşterisi olmuş oluyorsunuz ki bu da sizin bankanın sunduğu tüm fırsatlardan yararlanmanıza olanak sağlıyor.

Hesap açımı başvurusunu Kuveyt Türk müşteri hizmetleri olan 444 0 123 hatlı numarasından da yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir