Neteller Nedir ?

  • Aralık 10, 2019
  • (0)

Neteller, yıllardır popüler olan online para transferi yapabileceğiniz bir sistemdir. Dünyanın her yerinden kullanılabilmektedir. Henüz bu sistem hakkında bilgi sahibi olmayanlar için Neteller nedir ve Neteller nasıl kullanılır sorularını yanıtlıyor olacağız.

Neteller Nedir ?

Paypal benzeri elektronik cüzdan sistemidir. Ödeme yapacağınız yer ile aranızda köprü kuran bir elektronik cüzdandır. Bu sayede hem ödeme yapabilir hem de ödeme alabilirsiniz. En güzel yanlarından biri; dünyanın her yerinden ödeme alıp, ödeme yapabilmenizdir. Bitcoin seçeneğinden yararlanarak bu kripto para ile de para yatırabilirsiniz.

Durum böyle olunca Neteller güvenilir mi sorusu sorulmaktadır. Forex şirketlerini denetleyen FCA, aynı zamanda Netelleri’de denetlemektedir, bu sebeple güvenilir bir firmadır diyebiliriz. Neteller kart adında ATM kartı bulunan Neteller, bu sayede istenilen yerden para çekme kolaylığını sağlamaktadır.

neteller nasıl kullanılır
neteller nasıl kullanılır

Neteller Nasıl Kullanılır ?

Her şeyden önce üye olmanız gerekmektedir. Üye olurken isim-soyisim, e-posta adresi, telefon numarası ve adres gibi bilgiler istenmektedir. Sonrasında istediğiniz zaman ödeme alabilir veya ödeme yapabilirsiniz.

Para yatırmak için para yatırma sekmesini kullanabilirsiniz. Skrill ile para yatırabildiğiniz gibi kartlarınızı kullanarak da para yatırabilirsiniz. Neteller, bu işlemler için komisyon ücreti almaktadır. Ayrıca Türk Lirası hesabı kullanılmadığı için güncel dolar kuru üzerinden işlem yapmanız gerekmektedir. Güncel olarak neredeyse her işlemeden %2.5 oranında komisyon alınmaktadır. Yapılan işleme göre komisyon oranı değişmektedir. Mesela para çekmek için 10 Dolar işlem ücreti kesilmektedir, kripto para alım-satımı yaparken ise %1.50 oranında komisyon kesilmektedir.

Para çekme işlemi için hesabınızı onaylamanız gerekmektedir. Onaylı hesap detaylarını Neteller’in resmi sitesinden öğrenebilirsiniz. Ayrıca para çekmek için Neteller Kart kullanabilir veya banka hesabınıza havale isteyebilirsiniz.Neteller Kart sayesinde ATM kullanarak paranızı istediğini zaman çekebilirsiniz. Her iki işlemde de sizden komisyon alınmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir