Öğrenciler İçin En Uygun Kredi Kartı Veren Bankalar 2020

  • Haziran 9, 2020
  • (0)

Öğrencilerin okul hayatlarını devam ettirirken kendi harcamalarını kontrol altında tutmaları gerekmektedir. Bu sebeple öğrenciler için bankaların sunduğu bazı fırsatlar bulunmaktadır. Öğrenciler yapacakları harcamalara göre kendilerine uygun kredi kartı için başvuruda bulunabilirler. Öğrenciler için en uygun kredi kartı hangisidir ve bu kartlarla ilgili bankanın sunduğu fırsatlar nelerdir sorularına dair tüm ayrıntılar işte burada.

Bankalar öğrenciler için aidatsız kredi kartı imkanı sunmaktadır. Ayrıca bu hizmet ile birlikte çeşitli kampanyalar da öğrenciler için hazırlanmaktadır. Öğrencilere verilen kredi kartlarında limit genellikle 1000 TL olarak belirlenmiştir. Bu limit geliri olmayan kişilere sunulan kredi kartı limiti ile aynıdır. Bu limit öğrencilerin okul yaşamlarında dikkatli kullanmaları halinde yeterli bir limit olarak görülmektedir. Öğrenciler için en uygun kredi kartı seçeneklerini değerlendiren öğrenciler bu karta sahip olabilir ve kartı harcamalarında kullanabilirler.

Öğrenciler İçin En Uygun Kredi Kartı Almak İçin Şartlar Nelerdir?

Öğrencilerin kredi kartı kullanmaları bir ihtiyaç olmaktadır. Okul ihtiyaçlarının ve özel ihtiyaçların karşılanması için kredi kartı seçeneklerini değerlendiren öğrencilerin bu kartı almak için başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Kredi kartı başvurusunda bulunabilmek için gerekli olan şartlar aşağıda sıralanmıştır:

  • Kart başvurusunda bulunacak kişinin 18 – 25 yaş arasında olması
  • Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi ya da pasaportun fotokopisinin getirilmesi
  • TC vatandaşı olmak
  • Bankanın sunduğu tüketici sözleşmesini imzalamak,
  • Okuldan alınan öğrenci belgesi, (Açık öğretimde okuyan öğrenciler bu başvurularda sıkıntı yaşayabilmektedir.)

Bu şartları yerine getirerek bankaya kredi kartı için başvuruda bulunan öğrencilere bankalar çeşitli fırsatlar sunduğu kartı öğrencilere sunmaktadır.

Öğrenciler İçin En Uygun Kredi Kartı Veren Bankalar 2020

En Uygun Kredi Kartı Veren Bankalar 2020

Öğrenciler okul yaşamlarında harcamalarını yaparken kontrollü davranmak zorundadır. Bu konuda alacakları kredi kartları onlara harcamalarını planlı yapmaları konusunda yardımcı olacaktır. Kredi kartı imkanı sunan bankaların öğrenciler için çeşitli fırsatları da beraberinde sunmaktadır. Öğrenciler için en uygun kredi kartı veren bankalar şu şekilde sıralanabilir:

Akbank: Akbank exi26 kart ile öğrencilerin ailelerinden gelen paranın transferinde hesap ücreti almamaktadır. Bu kart ile öğrenciler okul ödemelerini, aidatlarını ve kiralarını ödeyebilirler. Bu banka öğrencilere taksitlendirme ve borç erteleme imkanı da sunmaktadır.

Türkiye İş Bankası: Bu bankanın sunduğu İş’te Üniversiteli sloganı ile verilen kredi kartında kart ücreti ödenmemektedir. Bu kartın kullanımında maxipuan kazanabilir ve sanal kart ile internetten alışveriş yapılabilir.

TEB: Üniversite TEB Bonus Kart olarak sunulan bu kartta bonus kazanabilir ve bonusları ihtiyaçlar için kullanabilirsiniz. Bu kartta taksitlendirme yapabilir, havale yaparken ücret ödemezsiniz. Ayrıca sinema ve tiyatroda %50 indirim imkanı söz konusu olmaktadır.

Bu bankaların yanında Ziraat Bankası, Garanti Bankası, Yapı Kredi, VakıfBank gibi bankalar da öğrencilere kredi kartı imkanı sunmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir