PTT Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

  • Temmuz 31, 2019
  • (0)

PTT hesabı bulunanlar için PTT bakiye sorgulama nasıl yapılır? Hesabınızdaki kalan miktarı öğrenmek için yapılabilecek bakiye sorgulama işlemi, oldukça basittir. Yazımızın devamında PTT bakiye sorgulama nasıl yapılır? Sorusunun detaylı cevapları yer almaktadır.

PTT Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

Özellikle PTT hesabınız sıklıkla kullanan, sıklıkla para giriş çıkışı olan kişi ya da şirketler için güncel hesap bakiyesini öğrenmek sıklıkla kullanılan işlemlerden birisidir. Hesabınıza para gelip gelmediğini, yaptığınız ertelemeli EFT işleminin tamamlanıp tamamlanmadığını öğrenmek için, PTT bakiye sorgulama işleminin yapılması gerekmektedir. Bunu yapmanın, birden fazla yolu vardır. Bunlara kısaca değinerek, bakiye bilgilerinizi nasıl öğreneceğiniz hakkında detaylara yer verelim.

PTT hesap bakiye sorgulama nasıl yapılır?

PTT Şubesinden Bakiye Öğrenme

Herhangi bir PTT şubesine giderek, hesabınızla ilgili bilgileri verip bakliye bilgilerinizi öğrenebilirsiniz. Ancak neredeyse her şubede PTTmatik olması nedeniyle, sizi PTT ATM’ye yönlendirmeleri mümkündür. Şayet kartınız yanınızdaysa, hem personeli meşgul etmemek ve hem de işleminizi daha hızlı yapmak için ATM kanalıyla işlem yapmanız daha mantıklı olacaktır. Kartınız yoksa ya da PTT şubesinde başka bir işleminiz varsa, bilgilerinizi vererek hesap bakiyenizi kısa sürede öğrenebilirsiniz.

PTTmatik ile Bakiye Öğrenme

PTT ATM kartınızı normal işlem yapar gibi PTTmatik haznesine yerleştirip şifrenizi girdikten sonra, bakiye bilgileri adımından hesabınızda bulunan bakiyeyi öğrenebilir hatta hesap hareketlerine göz atabilirsiniz. ATM üzerinden, PTT şubesinden yapabileceğiniz birçok önemli finansal işlemi yapmanız mümkündür.

Mobil ve İnternet Şubesinden Bakiye Öğrenme

Bilişim teknolojisinin hayatımızda üst düzey seviyeye gelmesi, herkesi bilgisayar ve mobil cihazlar kullanmaya itmiştir. Bu cihazların nimetlerinden birisi olan bankacılık işlemlerini, bankaların internet ve mobil şubelerini kullanarak daha rahat işlem yapabilmekteyiz. PTT mobil ya da internet bankacılığı kanalına bilgilerinizle giriş yaptıktan sonra, karşınıza direkt olarak bakiye bilgileriniz çıkmaktadır. Bunun yanında, EFT, havale ve farklı birçok işlemi yine bu kanallar üzerinden çok daha rahat bir şekilde yapabilirsiniz.

PTT Çağrı Merkezi İle Bakiye Öğrenme

Bunların dışında PTT çağrı merkezini arayarak da, hesap bakiyenizi kolaylıkla öğrenebilirsiniz. 444 17 88 numaralı PTT çağrı merkezini arayarak, ilgili yönlendirmelerin sonunda hesap bilgilerinize kısaca ulaşmak mümkündür.

PTT hesap bakiyesi sorgulama işlemini, farklı kanallarla yapmak bu kadar basittir. Çok kısa sürede işlemleri tamamlayarak, güvenli bir şekilde hesap bilgilerinize ulaşabilir, farklı birçok işlemi de şube dışından daha konforlu bir şekilde sıra beklemeden yapabilirsiniz.

Çağrı merkezinden işlem yapacak işitme engelliler için verilen harika bir hizmet olan görüntülü çağrı merkezi hattı sayesinde, işitme engelli vatandaşlarımızda rahat bir şekilde bu kanal vasıtasıyla işlemlerini yapabilmektedir.

En güncel banka ve kredi bilgilerini, bankamatic.com üzerinden bulabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir