PTT Kargo Takibi Nasıl Yapılır?

  • Mayıs 20, 2020
  • (0)

PTT Kargo Takibi Nasıl Yapılır?

İnternetten alış verişin arttığı günümüzde alacağımız ürünleri daha ucuza ve daha kolay bir şekilde almak her kesimden ve her yaştan insanın tercih ettiği bir şeydir. Bu alışverişlerde ürünü talep ettiğiniz firma farklı kargo şirketlerini kullanarak ürünleri bu firmalar aracılığıyla ulaştırırlar. Bu şirketlerden en çok kullanılanı ise PTT Kargo şirketidir. Bu kargo şirketi aracılığıyla size gelen ürünlerin nerede olduğunu hangi kargo aşamasında olduğunu öğrenmek için yapmanız gereken PTT internet sitesinde bulunan PTT kargo takibi linkine tıklayarak kargonuzun nerede olduğunu öğrenebilir takip edebilirsiniz.

Aynı zamanda bir yakınınıza veya arkadaşınıza göndermiş olduğunuz kargonuzu da bu yolları kullanarak takip edebilirsiniz. Bu takip yoluyla paketinizin gün gün nerede olduğu hangi aşamada olduğunu görebilirsiniz. Kargo lama işlemlerinde yaşanabilecek sorunları bu yollarla gidermek mümkün.

PTT Kargo Takibi

PTT Kargo Aşamaları

Herhangi bir ürün satın aldığınızda veya bir yakınınıza hediye göndermek veya bir arkadaşınıza ihtiyacı olan bir eşyayı gönderdiğimizde kargo şirketlerini kullanırız. Bu gönderdiğimiz veya talep ettiğimiz ürünlerin elinize sağ sağlam bir şekilde ulaşması için takip etmek gerekiyor. Ülkemizde en çok kargo dağıtımı yapan şirketlerin başında gelen PTT kargo ile gönderdiğiniz ürünleri veya size gelecek olan paketleri PTT kargo takibi aracılığıyla takip edebilirsiniz. PTT kargo ile ürünlerinizi güvenle gönderebilir ve zamanında gideceği yere ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

  • Ürününüz ilk olarak PTT şubesinden çıktıktan sonra takip ekranına ilk mesaj düşer.
  • Sonrasında kargo toplama merkezine giriş ve çıkışında takip ekranına mesaj düşer ve devamında kargo yola çıkışında ve gideceği şehre vardığında ev son olarak kargoyu dağıtacak olan birimin eline ulaştığında ekrana mesaj düşer.

Kargom Şu An Nerede?

Bir yerden gelecek bir kargo paketi bekliyorsanız ve bu paket PTT kargo aracılığıyla geliyorsa şu an nerede olduğunu öğrenebilir ve gelme durumuna göre işlerinizi planlayabilirsiniz. Eğer kargonuz geldiğinde evinizde olmazsanız en yakın PTT şubesinden paketinizi alabilirsiniz. Beklediğiniz ürünü PTT kargo takibi ile nerede olduğunu öğrenebilirsiniz. Bu şekilde ürün kaybolmuş olsa bile nerede olduğunu görebilirsiniz.

Evlerimize kapandığımız şu günlerde en basit ihtiyaçlarımızda bile kargo kullanma ihtiyacı doğabiliyor. Bu ihtiyaçlarımızı evlerimize en kısa süre ve en güvenilir ve sağlam bir şekilde elimize ulaştıran PTT kargo ile siparişlerinizi rahatlıkla verebilirsiniz. Vermiş olduğunuz kargonuzun an be an nerede olduğunu takip edebilir. Ürününüzü düzgün ve zamanında teslim alabilirsiniz. Kargo şirketleri arasında en çok kullanılan ve en güvenilir dağıtım yapan şirketler ile rahatlıkla kargo gönderimi yapabilirsiniz. PTT Bankacılık işlemlerinde kullanmak için PTT kart şifresi alma yollarına bu sayfadan bakabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir