PTT Kart Şifresini Unuttum Nasıl Alabilirim? PTT Kart Şifre Alma

  • Temmuz 23, 2021
  • (0)

Günlük hayatta herkes sürekli olarak alışveriş, para transferi ve benzeri işlemleri uygular. Bu işlemler için de sadece nakit para değil kartlar da kullanılır. Kartların kullanımı pratiktir ve içinde bulunduğumuz dönemde yine hemen hemen herkesin en az bir kartı bulunur. Yazımız bu kartlardan biri olan PTT Kart ile ilgili olacak. PTT Kart şifresi alma nasıl olur? PTT Kart şifresini unuttum nasıl alabilirim? PTT Kart nedir, nasıl kullanılır? Bunlar ve benzer soruların cevaplarını yazımızda bulacaksınız.

PTT Kart Nedir?

PTT Kart, PTT tarafından verilen, sahibinin PTT atiklerde hesabından para çekip para yükleyebildiği, fatura ve anlaşmalı kuruluş ödemelerini yapabildiği, yurtiçi ve yurtdışı alışverişlerde nakit yerine kullanabildiği ödeme aracıdır. PTT Kartta aidat ya da işletim ücreti gibi ücretler alınmamaktadır. PTT Karta sahip olmak için bir PTT şubesinden ya da online olarak başvuru yapmanız gerekmektedir. PTT Kartınızı teslim aldıktan sonra ise PTT şubesinden kartınızın aktivasyon işlemlerini tamamlamalısınız.

PTT Kart Şifre Alma

PTT Kartınızı aldığınızda size bir şifre verilecektir. Ancak bu şifreyi sadece ilk işlem için kullanmanız gerektiğini düşünebilirsiniz. Çünkü size verilen bu şifreyi güvenlik açısından değiştirmeniz sizin için iyi olacaktır. Bunun için bankamatiğe kartınızı taktıktan sonra size verilen şifre ile bankamatik menüsünden istediğiniz şifre ile değiştirebilirsiniz.

PTT Kart Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

PTT Kartınızın şifresini unutursanız eğer yapmanız gereken şey PTT çağrı merkezinin numarası 444 1 788`i tuşlamalısınız. Çağrı merkezine ulaştığınızda kart için yeni şifre talep edebilirsiniz. Ancak Çağrı merkezine ulaştığınızda, karta yeni şifre alma işlemini gerçekleştirebilmeniz için arama yaptığınız GSM numarasının PTT sistemine kayıtlı olması gerekmektedir. Ayrıca şifre unutulduğu zaman yeni şifre almak için tek yol bu değildir.

Bu işlemi SMS yolu ile de gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlem için yine sisteme kayıtlı olan GSM numaranız üzerinden SİFRE yazıp boşluk bırakın ve 4 haneli PTT kart şifresi girin. Son olarak da bir tane daha boşluk bırakarak PTT Kartın arkasındaki 7 haneli kodu girin ve 3290`a mesaj atın. İşte bu kadar. PTT kart şifresi alma yolları ile ilgili daha ayrıntılı bilgiler edinmek isterseniz bu sayfaya göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir