PTT’den Kredi Alma Şartları, PTT Kredi Başvurusu

  • Mayıs 8, 2019
  • (1)

Tüketiciler bireysel ve toplu ihtiyaçları doğrultusunda ilk olarak bankaların sunduğu kredi imkanlarından yararlanmayı tercih etmektedir. Kredi kullanımı ve kredi başvurusu özellikle ülkemizde oldukça yüksek oranlarda olmaktadır. Toplu bir paraya ihtiyacımız olduğunda ihtiyacımız doğrultusunda bankalara kredi için başvuru da bulunuyoruz. Artık sadece bankalar değil PTT gibi kurum ve kuruluşlar da vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda kredi imkanı sunmaktadır.

Kredi ihtiyacı olan tüketicilerin yanında olduğunu belirten PTT uygun kredi imkanları vatandaşlara sunmaktadır. PTT 50.00 TL’ye kadar kredi imkanı sunuyor. Düşük faizde kredi almayı düşünenlerin aklına ilk olarak PTT gelmektedir. Çünkü PTT’nin birçok banka ile anlaşması bulunuyor. PTT’nin anlaşmasının bulunduğu bankalardan birinin müşterisiyseniz, bu sayede kredi çekebilirsiniz.

Kredi Başvuru Şartları Nelerdir?

PTT’nin sunduğu düşük faiz oranlı kredi avantajlarından yararlanabilmeniz için öncelikle 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir. Tüketici düzenli bir gelir sahibiyse, diğer bankalara kredi başvurusu yapar gibi PTT kredi başvurusu yapabilirler. Emekliler için oldukça avantajlı N kolay kredisi bulunmaktadır. Aktifbank aracılığı ile bu emeklilik kredisine başvurabilirler.

PTT kredi başvurusu için size en yakın PTT şubesine giderek, kredi çekmek istediğinizi belirtebilirsiniz. Kredi başvuru formu size verilecektir. Bilgileriniz dahilinde formu doldurarak kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Başvuru formunu doldurduktan sonra tarafınıza olumlu veya olumsuz bilgilendirme yapılacaktır. Olumlu bir bilgi gelirse, size gönderilen onay mesajının ardından PTT’ye giderek kredi sözleşmesini yapabilirsiniz. Kredinizi bu sayede alabilirsiniz.

PTT ile Anlaşması Bulunan Bankalar

PTT birçok banka ile anlaşması bulunan bir kurum olmaktadır. Bu bankalarla kredi kullanmak için müşterilerine aracılık yapmaktadır. PTT’nin anlaşmasının bulunduğu bankalar ve kullanabileceğiniz kredi türlerinden aşağıda bahsedebiliriz;

  • Denizbank: Her derde deva masrafsız ihtiyaç kredisi
  • Aktifbank: N Kolay emekli kredisi
  • ING bank: Kredi postam kredi işlemleri
  • Vakıf bankası: Vakıf kredi
  • TEB bankası: Jet kredi
  • ODEA bank: Nakit hazır

Emekli maaşını PTT’den alan kişiler, Denizbank üzerinden 48 aya varan vadelerle kredi alabilirler.

Aktifbank maaşını PTT üzerinden alan emeklilere, kefilsiz 40 bin tl’ye kadar kredi imkanı sunulmaktadır. ING bank, diğer PTT müşterilerine de kredi imkanı sunmaktadır. Fakat farklı kredi faiz oranları yansıtılmaktadır. PTT ve TEB işbirliği kapsamında maaşını PTT’den alan kişiler Teb’den kredi kullanabilmektedir.

PTT şubelerinden yapacağınız başvurular için, emekli olan bir kişinin kimliği ile şubeye gitmesi yeterlidir. Aldığınız kredileri en fazla 4 aya kadar vadelere ayırabilirsiniz.

Comments (1)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir