Rusça Öğrenmek Zor mu? Rusça Hakkında Bilgiler

  • Ağustos 8, 2020
  • (0)

Yabancı dil söz konusu olduğunda ilk aklımıza İngilizce gelse de Rusça da dünya genelinde yaygın olarak kullanılan bir dil olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle Rusya ile ticaret yapan girişimciler açısından Rusça biliyor olmak, beraberinde önemli kazanımlar da getirmektedir. Yine Rusya’da turist ağırlayan turizmciler açısından da Rusça biliyor olmak oldukça önemlidir. Bu kapsamda akıllara Rusça öğrenmek zor mu? Sorusu gelmektedir. Yine Rusçayı merak eden insanlar Rusça öğrenmenin kuralları nelerdir? Sorusunun yanıtını da merak etmektedir. İşte bu sorulara dair tüm merak edilenler!

Elbette ki İngilizceyle kıyasladığınızda Rusçanın size zor gelmesi gayet olağandır. Bu durum esasında Rusçanın farklı bir alfabeye sahip olmasından da kaynaklanmaktadır. Özellikle gramer yapısı bakımından da Rusça öğrenmenin kendine has özellikleri içeriğinde barındırdığını söylemek mümkün olmaktadır. Doğu Slav Dil Grubuna ait olan Rusça, proto – Slav dilinden türemiş bir dil olarak karşımıza çıkmaktadır. Genel yapısı itibariyle Türkçeden oldukça farklı olan Rusça, kendine has birtakım özellikleri de içermektedir. Hemen her kelimenin 10 kadar farklı çekimi bulunan Rusça, ilk başlarda öğrenilmesi zor bir dil olarak karşımıza çıkmaktadır. Peki Rusça öğrenmek zor mu? İşte detaylar!

Rusça Öğrenmek Zor mu?

Rusça Öğrenmek Ne Kadar Zordur?

Esasında bir yönüyle Türkçeye benzeyen Rusça pek çok açıdan da Türkçeden ayrılmaktadır. Çekim ekleri bakımından Türkçeye benzeyen Rusça alfabe olarak ise tamamen farklıdır. Ancak Rusça öğrenmek zor mu? Bu soru sizi korkutmasın. Zira Rusça öğrenme konusunda bir endişe durumunuz oluşmuşsa, bu durum zaten Rusçayı öğrenmenize de otomatik olarak engel olacaktır.

Rusça öğrenmeyi istiyorsanız, ilk önce bu dili sevmelisiniz. Unutmamak gerekir ki bir dili öğrenebilmenin ön koşulu o dili sevmektir. Rusçaya karşı korkunuzu ve ön yargınızı geçtiğiniz takdirde bu işi profesyonelce yapan bir kursu takip edecek olursanız; Rusçanın hiç de sanıldığı gibi zor bir dil olmadığını görürsünüz.

Rusça Öğrenmenin Kuralları Nelerdir?

Genellikle Rusça öğrenmek zor mu? Sorusunu soranlar, Rusça öğrenmenin kurallarına dair bilgi sahibi olurlarsa, bu soruya zor değil kolay yanıtı verirler! İşte Rusça öğrenmenin iki altın kuralı!

  • Rusça kurs seçimi konusunda oldukça titiz bir şekilde davranmalısınız.
  • Temel Rusça Dilbilgisi kurallarını tam olarak öğrenmeye özen göstermelisiniz.
  • Mutlaka referans sunabilen bir Rusça Kursuyla anlaşmalısınız.
  • Mutlaka teorik derslerin yanı sıra uygulamalı olarak da ders almalısınız.

Şayet sıralanan bu hususlara dikkat edecek olursanız; oldukça pratik bir şekilde Rusça öğrenebilirsiniz. Bu kapsamda Rusça Öğretmeninizin de alanında uzman olmasına dikkat etmelisiniz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir