Skrill Nedir ?

  • Aralık 8, 2019
  • (0)

Skrill, internet üzerinde alışverişlerinizi yapabilmeniz için üretilmiş elektronik bir cüzdandır. Paypal alternatifi olarak piyasaya çıkmıştır. İnternet alışverişlerinde kredi kartı kullanmak istemeyen kişiler, güvenilir alternatif olarak Skrill kullanmaktadır. Bu yazımızda Skrill nedir ve Skrill nasıl kullanılır sorularına yanıt vereceğiz.

Skrill kullanmak için internet sitesini kullanarak üyelik açmanız gerekmektedir. Bu ksımda sizden bazı bilgiler istenmektedir, eksiksiz olarak bu bilgileri doldurmanız ve formu onaylamanız gerekmektedir. Daha sonra para yatırıp hesabınızı kullanabilirsiniz.

Skrill Nedir ?

Paypal, Türkiye’de hizmetlerini durdurduktan sonra ortaya çıkmış elektronik cüzdandır. Bu cüzdana para yatırıp, internet sitelerinden güvenilir bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz. Bu cüzdanın belirli komisyon oranları olduğunu belirtmemiz yararınıza olacaktır. Komisyon oranları, para çekme ve para yatırma işlemleri sırasında uygulanmaktadır. Kredi kartına havale, eft ve banka havalesi olarak para çekme talebinde bulunabilirsiniz.

Para yatırırken %1 komisyon, para çekerken 18.17 TL komisyon alınmaktadır. Aynı zamanda para göndermek için de %1.45 oranında komisyon tahsil edilmektedir. Skrill sayesinde uluslararası para göndermeniz de mümkündür.

skrill nasıl kullanılır
skrill nasıl kullanılır

Skrill Nasıl Kullanılır ?

Ad-soyad, para birimi, ülke, e-posta ve şifre belirledikten sonra üye olmanız gerekmektedir. Daha sonra hangi işlemi yapmak istiyorsanız, seçmeniz gerekmektedir. Para yüklerken Neteller, Master Card, Visa Card, American Express veya SWIFT kodundan yararlanabilirsiniz. Para çekerken ise, SWIFT kodu ve gerekli bilgileri girerek banka hesabınıza para çekebilirsiniz.

Skrill ile kripto para satın alabilir veya satabilirsiniz. Bu işlem için de komisyon alınmaktadır. Komisyon oranları ise şu şekildedir:

20 Euro’ya kadar kripto para satın alma 0.99 Euro, 20 ile 99 Euro arası 1.99 Euro ve 100 Euro üzerindeki işlemler için %1.50 komisyon talep edilmektedir. Kripto para satın alırken de aynı komisyon oranları geçerlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir