TEB Marifetli Hesap Nedir ?

  • Mart 11, 2019
  • (0)

TEB Marifetli Hesap nedir? TEB marifetli hesap, Türkiye Ekonomi Bankası tarafından müşterilerin kullanımına sunulan özel bir hesap türüdür. Müşterilerin kolayca birikim yapabileceği ve günlük yüksek faizli vade ile gelir sağlayabilecekleri bir hesap. Tıpkı QNB Finansbank’ın hizmete sunduğu Enpara ve ING Bank’ın hizmete sunduğu Turuncu Hesap gibi internet bankacılığı üzerine inşa edilen TEB Marifetli Hesap, müşterilerine oldukça kolay işlem olanağı sunuyor. 7/24 anlık olarak havale, EFT, yatırım ve birikim gibi birçok bankacılık işlerinin kolayca halledildiği TEB Marifetli Hesap, ayrıca uzun vadede de birikim yapacaklar için yüksek faizler sunuyor.

TEB Marifetli Hesap Avantajları Nedir?

TEB marifetli hesabının müşterilerine sağladığı avantajlar gerçekten çok güzel ve fazla. Lakin tabii ki en dikkat çeken avantaj TEB Marifetli Hesap üzerinden yapılan havale ve EFT işlemlerinden hiçbir masrafın alınmıyor olması. Yani tıpkı Enpara ve Turuncu Hesapta olduğu gibi TEB Marifetli Hesap üzerinden de hiçbir işlem ücreti ödenmiyor. Peki TEB’in müşterilerine sunduğu diğer marifetli hesap avantajları neler?

-Günlük vadeli birikim avantajı. TEB Marifetli Hesap kullanıcıları kolayca ana hesaptaki paralarını günlük yüksek faiz veren birikim hesabına aktarabilirler. Ayrıca bu avantajın en önemli özelliği ise günlük biriken faizler ana paranın üzerine eklenir ve diğer günün faizi de ona göre hesaplanır. Yani diyelim ki günlük faiz veren birikim hesabınıza 50 TL yatırdınız ve günlük %7 faiz aldınız ve bu faiz sayesinde paranız 53 TL oldu. Şayet birikim hesabınızdaki bu 53 TL’yi çekmezseniz diğer günün faiz oranı 53 TL üzerinden hesaplanıyor ve siz bu sefer 3,71 TL faiz alarak paranızı 56,71 TL yapmış oluyorsunuz.

-TEB Marifetli Hesap hoş geldin faizi. Tıpkı ING Bank’ın Turuncu Hesabında uyguladığı 30 günlük hoş geldin faizi TEB tarafından da uygulanıyor. Lakin TEB rakibi ING Bank’a göre tam 90 gün boyunca %13,95 hoş geldin faizi veriyor. Lakin bu faizden yararlanabilmeniz için hesabınıza en az 2 bin TL para yatırmalısınız.

-Üstü Marifetli Hesap tarafından biriksin avantajı. TEB’in sunduğu bu avantaj sayesinde TEB müşterilerinin kartlarıyla yapacakları alışverişlerinde üste yuvarlama işlemi yapılıyor ve aradaki bu fark müşterinin Marifetli Hesabına aktarılıyor. Bu sayede TEB katı ile alışveriş yapan Marifetli Hesap kullanıcıları az da olsa birikim yapabilirler. Peki üstü biriksin programı nasıl işliyor? Çok basit. Şayet siz TEB kartınız ile 24 TL’lik alışveriş yaparsanız Marifetli Hesap sayesinde 24 TL’lik direkt 30 TL gibi harcanmış olarak hesaplanıyor ve aradaki 6 TL fark sizin marifetli hesabınıza aktarılıyor. Yani harcadığınız tutarın 10 liralık katı hesaplanıp aradaki fark aktarılıyor. Şayet 36 TL’lik alışveriş yaparsanız 40 TL olarak algılanıp aradaki 4 TL sizin marifetli hesabınıza aktarılır gibi.

-Bütün bankacılık işlemleri. Tıpkı Enpara ve Turuncu Hesapta olduğu gibi Marifetli Hesapta da bütün havale ve EFT gibi bankacılık işlemlerinizi kolayca ve ücretsiz şekilde yapabilirsiniz.

TEB Marifetli Hesap Nasıl Açılır?

TEB Marifetli Hesap başvurusu tıpkı Enpara ve Turuncu Hesapta da olduğu gibi sadece internet sitesi üzerinden yapılıyor. TEB’in resmi internet sitesine girip başvuru formunu doldurmanız gerekiyor. Ardından birkaç gün içerisinde sizi TEB müşteri temsilcisi arayacak ve evinize TEB çalışanının gelmesi için randevu ayarlayacak. Sizin belirttiğiniz tarihte de gelen TEB çalışanı, imzanızı aldıktan sonra TEB Marifetli Hesap başvurunuz tamamlanmış olacak.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir