Ticarete Atılmak İsteyenlere Öneriler

  • Ocak 14, 2021
  • (0)

Toplumda paranın ticarette olduğu söylemleri yaygındır. Ticarette para olduğu doğrudur. Fakat büyük risk taşıdığından dolayı ticarete atılmak isteyenlere öneriler ve tavsiyeler önemsenmelidir. Ticarete atılmadan önce çok iyi araştırmak gerekir. Sektörü, artıları, eksileri, dikkat edilmesi gereken konuların her biri detaylıca incelenmelidir. Araştırma yapılmadan balıklama dalınan sektörde ciddi maddi kayıplarınız olabilir.

İnternetteki, kitaplardaki, dergilerdeki analizler dikkatlice incelenmelidir. İpuçları ve sırlar kesinlikle önemsenmelidir. Ticarette şunu yaparsanız kesin şunu kazanırsınız diye bir kural yoktur. Yatırım miktarı aynı olan, aynı sektörde ticaret yapan iki kişinin kazancı farklıdır. Şunu yap kesin şu kadar kazanırsın diyenlerden uzak durulmalıdır. Tavsiyelerine kulak tıkanmalıdır.

Ticaret Ne Demektir?

Alıcı ile satıcı arasındaki işlemlerin bütününe ticaret denir. Yapılan işlemler ticari kaygı taşır. Yani satıcı para kazanmak isterken alıcı ürün veya hizmet satın alır. Alıcı ile satıcı arasındaki ilişkide araya aracılar girebilir. Ancak ticari kaygı tamamen iki kişi veya kurumlar arasında da gerçekleşebilir. Kurulan ilişkinin tamamen para kazanma odaklı olması gerektiği idrak edilmelidir.

Ticarete Atılmak İsteyenlere Öneriler

Kar elde etme amacı vardır. Şayet yapılan işlemlerde kazanma, para biriktirme veya sermaye elde etme gibi bir durum yoksa bu ticaret olmaz. Ticarete atılmak isteyenlere öneriler ve tavsiyelerde ilk sırayı gayenin belirlenmesi yer almaktadır. Yani para kazanma gayesi olmayan kişi ticaret yapmıyordur. Para kazanmayan veya sermayesini artırmayan ticarette başarılı sayılmaz.

Ticarete Başlayacak Olanların Dikkatine

Çevremizdeki birçok kişi yönlendirmelerden dolayı ticarete atılmak ister. Bazı insanlar sadece çok kazanırsın, çok satarsın gibi ifadelerin gazına gelir. Bazıları ise gerçekten hayatını devam ettirecek parayı kazanmak için ticaret yapmak ister. Ticaret hayalleri kurmadan önce hangisi olduğunuza karar vermelisiniz. Kendinize neden yapmak istiyorum sorusunu sorun ve cevabınız ikna edici ise yola çıkın. Kararsızca çıkılan yolda ticaret yapmanız zordur ve pişmanlık olarak geri döner.

Belli mesailer arasında çalışma mantığına sahip kişiler ticaret yapamaz. Karakter, kişilik ve anlayış ticarette çok önemlidir. Yaşam anlayışınıza tersse hiç bu yola çıkmayın. Ticarete atılmak isteyenlere öneriler arasında riski göze almak vardır. Garantici olanlar ticarete girmemelidir. Atıldığınız yol istediğiniz gibi ilerlemeyebilir. Garanti bir geliriniz olmayabilir. Ama sonrasında işleriniz çok açılabilir. Garantisi yoktur, riski fazladır. Ancak çok kazandırma ihtimali de bulunur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir