Ücretsiz Numaradan İsim Sorgulama, Numara Kime Ait Sorgulama

  • Eylül 22, 2019
  • (0)

Günümüzde neredeyse herkesin bir akıllı telefonu vardır. Küçük ya da büyük herkesin elinde bir akıllı cep telefonu görebilmekteyiz. Hal bu duruma gelince neredeyse herkesin bir numarası da vardır. Ücretsiz numaradan isim sorgulama son dönemlerde oldukça sık merak edile ve sorulan sorulardan bir tanesidir. İnsanlar kendilerini arayan numaraların kim olduğunu ya da kendilerini kimin aradığını merak edebilmektedir. Bu nedenle bu tarz aramalar yapmakta ve numaradan isim sorgulamaktadırlar.

İsim Sorgulama Neden Kullanılır?

Sizi sürekli arayan ya da rahatsızlık veren bir numaranın sahibini ve kim olduğunu merak edebilirsiniz. Bu numaranın hangi kullanıcıya ait olduğunu öğrenmek için ise genellikle bu tarz sorular için hizmet veren ücretli servislerden yararlanılmaktadır. Ancak bir takım basit yöntemlerle bu ücretli hizmet veren isim sorgulama kurumlarına başvurmak yerine kendiniz bir takım yöntemlerle kolayca halledebilirsiniz.

NOT: unutulmamalıdır ki bahsedeceğimiz yöntemler her zaman kesin bir sonuç vermeyebilmektedir. Ancak yine de unutulmamalıdır ki bu anlatacağımız ücretsiz numaradan isim sorgulama yöntemlerinin en etkilileridir.

Ücretsiz Numaradan İsim Sorgulama Yöntemleri Nelerdir?

  • İlk ve neredeyse en kolay yöntemimiz watsapp üzerinden sorgulama yapmak, bu şekilde isim sorgulayabilmeniz için sizi arayan numarayı telefon rehberinize kaydetmeniz gerekmektedir. Ardından watsapp uygulamasına girerek kaydettiğiniz numaraya tıklamalısınız. Sizi arayan kişinin watsapp bilgilerinden kim olduğunu kolay ve hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Ancak eğer sizi arayan kişi whatsapp bilgilerini herkese gizlemişse ya da watsapp kullanıcısı olmayan birisiyse başka yöntem denemeniz gerekebilmektedir.
  • Bir diğer ücretsiz isim sorgulama yöntemi ise google üzerinden sorgulama yapmaktır. Bunun için ise numarayı Google aratmak ve bir takım işlemler yapmak yeterli bir uygulama olacaktır.
  • Hemen hemen herkesin bir dönem yoğun bir şekilde kullandığı facebook üzerinden de ücretsiz numara ismi sorgulama işlemini yapmak da oldukça kolay ve hızlı bir yöntemdir. Bunun için tek yapmanız gereken facebook uygulamanızı açarak arama yapılan yere, sizi arayan ve rahatsız eden numarayı yazmak olacaktır. Eğer kişi facebook kullanıcısıysa ve facebook uygulamasına numarasıyla kayıt yaptıysa isim, soy isim ve profili karşınıza çıkacaktır ve bu şekilde sizi arayan kişiyi görmüş ve ismini öğrenmiş olacaksınız.
  • Çok sık tercih edilen ve işe yarayan bir başka ücretsiz numaradan isim sorgulama yöntemi ise CIA android ya da İOS uygulamasını kullanarak sorgulama yapmaktır. Pek çok kişi bu şekilde kendisini arayan kişinin kim olduğunu öğrenebilmekte ve ona göre davranmaktadır. CIA benzeri bir çok numaradan isim bulma uygulaması mevcuttur.

Ücretsiz numaradan isim sorgulama yöntemleri hakkında bir takım bilgiler verdik ve yöntemlerden bahsettik ancak bu bahsettiğimiz uygulamalar maalesef her zaman işe yarayamayabiliyor. Bu nedenle bir takım ücret karşılığı numaradan isim sorgulama uygulamalarına başvurmanız gerekebiliyor. Eğer sizi arayan numaranın kim olduğunu bilmiyorsanız ve rahatsız oluyorsanız polise başvurmanızda fayda var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir