Western Union Nedir ?

  • Aralık 5, 2019
  • (0)

PTT ile beraber çalışan Western Union’ın logosunu her şubede görebilirsiniz. Durum böyle olunca Western Union nedir sorusu birçok kişi tarafından sorulmaktadır. Yazımızda Western Union hakkında birçok bilgiye ve ne olduğuna ulaşabilirsiniz.

Western Union Nedir ?

Bu şirket aracılığıyla para transferleri gerçekleştirebilirsiniz. Şirket 1851 yılında Amerika sınırları içinde kurulmuştur, şirketin ilk uzmanlık alanı telgraf olarak belirlenmiştir. Gelişen teknoloji ve zaman değişikliği ile firma, dünya genelinde faaliyet veren bir para transfer firmasına dönüşmüştür. Bu hizmet sayesinde dakikalar içinde yurt dışına para gönderebilir ve para alabilirsiniz. Özellikle gurbetçi aileler veya yakınları yurt dışında çalışan kişiler bu hizmetten yararlanmaktadır. Şirketin neredeyse her ülkede binlerce şubesi bulunmaktadır.

western union
western union nasıl kullanılır

Western Union İle Para Gönderme

Her konuda dijital hizmetlerinden yararlanılmasına ragmen, Western Union dijital olarak hizmet vermemektedir. Örnek verecek olursak; Fransa’da yaşayan bir kişi Türkiye’de yaşayan ailesine para göndermek isterse, Western Union şubesine giderek ilgili formu doldurarak para gönderebilir. Para transfer  formunu doldurduktan sonra göndereceği tutarı şube çalışanına vermesi gerekir. Bu işlem için Western Union tarafından komisyon alınmaktadır. Komisyon tutarı ödendikten sonra para çekilebilir duruma gelir. Alıcı kişi, Western Union şubesine giderek kendisine verilen MTCN kodu ile parayı çekebilir. Bu şekilde çok hızlı bir şekilde para transferi gerçekleşir. Bu hizmet genellikle yurt dışı para transferlerinde kullanılır.

Western Union ile birçok dolandırıcılık ve kara para işlemi de gerçekleştirilmektedir. Bu durumlara karşı para gönderirken dikkat etmeniz ve tanımadığınız kişilere kesinlikle para göndermemeniz gerekmektedir. Konuyla ilgili internette kısa bir araştırma yaptığınızda bu şekilde gerçekleşen işlemlerin hüsranla sonuçlandığını görebilirsiniz.

Western Union ile ilgili detaylı bilgiye ulaşmak isterseniz resmi sitesini ziyaret edebilir veya herhangi bir şubesinden bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir