Ziraat Kart Şifresi Alma İşlemleri 

  • Mayıs 15, 2020
  • (0)

Ziraat Kart Şifresi Alma İşlemleri 

 Ziraat Bankası ülkemizin en önemli kamu bankaları arasında yer aldığı için bankanın çok sayıda kart müşterisinin bulunduğu bilinmektedir. Kart müşterilerinin güvenliği konusunda hassas bir çalışma sistemine sahip olan Ziraat Bankası, kart şifresi edinilmesinde nitelikli bir şekilde hizmet sunmaktadır. Bu kapsamda Ziraat kart şifresi alma işlemlerini biliyor olmak beraberinde önemli kazanımları da getirecektir.

21. Yüzyılı yaşadığımız asrımızda adeta ışık hızı ile ilerleyen ve sınırı olmayan bir teknolojik süreçten geçmekteyiz. Bu teknolojiyi en doğru ve güvenilir anlamda kullanmamız gerekiyor. İnsanlığa faydalı olan gelişmelerden birisi de yanınızda nakit para olmadan istediğiniz kadar alışveriş imkânı sağlayan kredi ve banka kartlarıdır. Bu kartların alışveriş dışında aynı zamanda havale yapabilme, faturalara otomatik ödeme talimatı verebilme gibi özellikleri de mevcuttur.

Bir banka kartı ile yüksek tutarlardaki paraları yanınızda taşımadan rahatlıkla ve güvenli bir şekilde ticari faaliyetlerde bulunabilirsiniz. Kredi ve banka kartlarında şifre seçimi çok önem arz etmektedir. Kartınızda kullandığınız şifreyi oluştururken ve kullanırken banka çalışanları dahil hiç kimsenin görmemesi ve kişiye özel olması gerekmektedir. Günümüzün gözde bankalarından biri olan ve müşterilerine en uygun olanakları sunan Ziraat kart şifresi alma yöntemleri birkaç şekilde yapılabilmektedir.

Ziraat Kart Şifresi Alma ve Şifre Seçimi

Öncelikle bir banka kartı veya kredi kartı başvurusu yapılması gerekmektedir. Bunun için bir banka şubesine gidilerek hesap açtırılır. Bu işlem sonrasında en geç bir hafta içerisinde kurye aracılığı ile kartınız adresinize ulaştırılır. Evde olmamanız halinde en yakın banka şubesine kartınız bırakılır. Kartınızı teslim aldıktan sonra sizden şifre oluşturmanız istenir. Bankaya verdiğiniz bilgilerden iletişim bilgilerinizin güncel olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde şifre oluşturabilmek için yeniden bir banka şubesine gitmeniz istenebilir.

Ziraat kart şifresi alma

Ziraat kart şifresi alma ve şifre oluşturma işleminin güvenliğiniz açısından titizlikle yapılması gerekiyor. Rakamlardan oluşan ve genelde dört haneli kart şifrenizi özenle seçmeniz tavsiye edilir. Bu rakamların kullanıcı açısından akılda kalıcı olması gerekiyor. Şifre seçiminde yapılmaması gerekenleri ise kısaca şöyle özetlemek mümkündür; 19 sayısı ile yani doğum yılı başlangıçları gibi rakamlarla başlamamalıdır. Aynı karakterlerin aralıksız olacak şekilde ardışık belirlenmemesi istenilir. Aksi takdirde banka tarafından uygulanmasını istediğiniz şifre kabul edilmemektedir.

Ziraat Kart Şifresi Alma Yöntemleri

 Bankamatik veya kredi kartı müracaatında bulunduktan sonra eline kurye aracılığı ile ulaşan müşterilerin şifre alma yöntemleri birkaç farklı şekilde olabiliyor.

  • Müşteri Hizmetleri Aracılığı ile Ziraat Bankasının 0850 220 00 00 veya 444 0 000 iletişim numaraları aranmak sureti ile banka şubelerine gidilmeksizin şifre alımı gerçekleştirilebilir. Temsilcinin yönlendirmeleriyle müşteri tarafından oluşturulan şifre iki kez ayrı ayrı giriş yapılır. Doğruluğu onaylandıktan sonra kart kullanıma açılır.
  • Kısa Mesaj Yolu ile; SIFRE yazılıp bir boşluk bırakıldıktan sonra, doğum yeri, 3 rakamlı olan kartın arkasındaki güvenlik kodu, anne evlenmeden önceki soyadının son iki harfi, kartta bulunan rakamların en son altısı ve doğum yeri yazılır. Daha sonra 4757’ye gönderilir ve şifre oluşturma işlemi kolay bir şekilde sona erer.
  • İnternet Bankacılığı Kullanarak; Kart teslim alındıktan sonra mobil uygulama veya internet bankacılığı kullanarak Ziraat kart şifre alma mümkün hale gelebiliyor. Bunun için Ziraat Bankası internet sayfasına giriş yaparak yönlendirmeleri takip edebilir ve rahatlıkla şifrenizi oluşturabilirsiniz.
  • Atm veya Şube Yolu ile; Banka şubesine gidilerek görevlilerin bir post makinesine yerleştirdiği karta müşteri tarafından şifre girilmesi ile işlem gerçekleştirilir. Bir diğer yol ise Atm’ler aracılığı ile olandır. Kart girişi yapılır ve ekrandaki menünün yönlendirmesi ile tuşlar kullanılmak suretiyle yeni bir şifre kolaylıkla alınabilir.

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir