Akbank İnternet Bankacılığı Nasıl Kullanılıyor?

  • Ağustos 4, 2020
  • (0)

Ülkemizin teknolojiyle arası iyi olan bankaları arasında yer alan Akbank internet bankacığı konusunda da son derece iddialı bir hizmetin adresi konumunda yer alıyor. Üstelik Akbank internet bankacılığı konusunda çok sayıda önemli kazanımı da kullanıcısına sunuyor. Bu durum elbette ki Akbank internet bankacılığına olan ilgiyi arttırıyor. Peki Akbank internet bankacılığı nasıl kullanılıyor? Yine müşteri odaklı bir hizmetin adres konumunda yer alan Akbank internet bankacılığı şifresi nasıl alınır? İşte bu solara dair merak ettiğiniz her şey!

Akbank İnternet Bankacılığını Nasıl Kullanırım?

Elbette ki Akbank internet bankacılığı hizmetinden yararlanmak için öncelikle bankada mevduat hesabınızın bulunması gerekmektedir. Şayet Akbank bünyesinde bir mevduat hesabınız mevcutsa internet bankacılığını kullanmanız gayet pratik bir uygulama olarak karşımıza çıkacaktır. Bunun için öncelik olarak internet bankacılığına giriş şifrenizi öğrenmeniz şarttır. İnternet şifrenizi aldıktan sonra artık ev konforunda pek çok bankacılık işleminizi yaptırmanız da mümkün olacaktır. Peki Akbank internet bankacılığı şifresi nasıl alınır? İşte ayrıntılar!

Akbank İnternet Bankacılığı Şifresi Nasıl Alınır?

Günümüz koşullarında Akbank internet bankacılığı şifresi almak için bankanın 444 2 525 müşteri hizmetleri numarasını arayabilirsiniz. Müşteri hizmetleri birimine bağlandığınızda Akbank internet bankacılığı şifremi öğrenmek istediğinizi belirtmeniz halinde cep telefonunuza internet şifresinin de gelmesi mümkün olmaktadır. Burada dikkat edilecek husus, müşteri hizmetlerini aradığınızda mutlaka TC kimlik bilgilerinizin yanınızda olmasıdır. Yine bankaya tanımlı olan cep telefonunun da yanınız da bulunması şarttır. Çünkü internet bankacılığı şifresi bankaya daha önceden tanımlandığınız telefon numarasına gelecektir.

Akbank İnternet Bankacılığı Nasıl Kullanılıyor?

Akbank İnternet Bankacılığı Nasıl Kullanılır?

İnternet bankacılığına henüz yeni adım atan Akbank’lı kullanıcıların Akbank internet bankacılığı nasıl kullanılıyor? Sorusunu sorması gayet olağandır. Bunun için ilk önce Akbank internet sayfasına giriş yapmanız gerekiyor. Sonrasında bireysel bankacılık sekmesini işaretlemeniz gerekiyor. Bu sekmeyi işaretleyince;

  • İlgili bölüme TC kimlik numaranızı ya da banka müşteri numaranızı girmelisiniz
  • Akbank şifrenizi hemen alttaki bölüme girmelisiniz

Bu iki işlem sonrasında devam tuşuna bastığınızda artık Akbank internet bankacılığından yararlanmaya başlarsınız. Peki Akbank internet bankacılığından hangi işlemleri yapabiliriz? Kredi kartı ödemesi, fatura ödemesi dahil olmak üzere çok sayıda farklı bankacılık işlemini internet ortamından yapabilirsiniz. Bu kadar mı? Elbette ki hayır! Havale ve EFT işlemleriniz 7 gün 24 saat süreyle yapabilirsiniz. Yine daha pek çok bankacılık işlemini Akbank internet bankacılığı aracılığıyla yapabilmeniz mümkün olmaktadır. Üstelik tüm bu işlemleri ev konforunda yapabilirsiniz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir