Hollanda Asgari Ücret 2020

  • Şubat 14, 2020
  • (0)

Hollanda Asgari Ücret

Çalışan kişiler ve yeni iş görüşmesi yapan kişiler için en önemli unsur yaşadığı ülkenin asgari ücret tutarıdır. Hollanda’da yaşamaya karar veren kişiler Hollanda asgari ücret miktarının ne kadar olduğunu merak ediyorlar. 2019 yılında 1.635 EUR olarak belirlenen Hollanda asgari ücret 2020 yılında da değişikliğe uğramıştır. 01.01.2020 tarihinde yapılan değişikliğe göre Hollanda’nın asgari ücret miktarı 1.653,60 EUR olarak belirlenmiştir. Ancak burada kazanılan asgari ücret tutarı yaşa göre de değişiklik göstermekle birlikte 21 yaş ve üzeri olan kişilerde 1.653 EUR olarak belirlenmiş olsa da yaşı 19 olan kişiler 992,15 EUR arasında asgari ücret almaktadırlar.

Hollanda Çalışma Şartları Ne Şekildedir?

Hollanda, güçlü bir ekonomiye sahip ülkelerden bir tanesidir. Asgari ücret ile çalışan herkes burada geçimini rahatça sürdürebildiği gibi sosyal faaliyetlerini de yerine rahatlıkla getirebilir. Aynı zamanda Hollanda için en önemli unsur üniversite mezunu olmaktan ziyade gireceğiniz işte tecrübe sahibi olmanız gerektiğidir. Eğer sizler gireceğiniz işte belirli bir tecrübe edinmiş iseniz burada işe girmeniz kolaydır. Ekonomik anlamda en önemli faaliyet alanları; balıkçılık, gemicilik, ticaret ve bankacılık gibi sektörlerde yoğun bir iş temposu hakimdir. Genel olarak buralardan getiri elde edilir. İhracat anlamında da en iyi 10 ülke arasında olan Hollanda burada çalışanlara ayrı bir saygı ve sevgi göstermektedir. Hollanda da asgari ücret tutarı ile çalışıyorsanız çalışmış olduğunuz şirkette mesaiye kalırsanız asgari ücret tutarını yükseltebilirsiniz.

Hollanda’da Kiralar Pahalı

Hollanda asgari ücret tutarı ile çalışanları en çok zorlayan noktalar arasında istisnasız kira fiyatlarıdır. Kira fiyatları tutacak olduğunuz semte ve eve göre değişkenlik gösterse de tek odalı stüdyo daire olarak bilinen 30 ile 40 metre kare büyüklüğü arasında değişen daireler 200 EUR arasında kira fiyatları mevcuttur. Tek başına yaşayan insanlar için tek odalı daireler her ne kadar cazip gelse de 4 kişilik bir aile için 2+1 olan evlerin kira fiyatları oldukça yüksektir. Ancak asgari ücret ile çalışıyor olsanız bile kaldığınız mesailer ile kiranızı çıkarabilir ve rahatlıkla geçiminizi sağlayabilirsiniz. Ayrıca finans ve bu konularda tüm merak ettiklerinizi https://mevzuforex.com adresinden öğrenebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir