Amazon Mağaza Hesabı Açmak, Stoksuz Ticaret ile Amazon’da Para Kazanma

  • Ağustos 20, 2021
  • (0)

Stok işleri ile uğraşmadan doğrudan aracı olarak malları satmak, stok işlerine göre daha maliyetsiz ve kolay bir iştir. Peki, stoksuz ticaret nedir? Stoksuz ticaret, aslında elinde olmayan bir ürünü komisyoncu olarak veya ürünün aracısı olarak satmaya dayanan bir yöntemdir. Bu yöntem, az maliyetli, risksiz ve yorucu olmayan bir iştir. İngilizce çevirisi “dropshipping” şeklindedir.

Stoksuz Ticaret ile Amazon’da Para Nasıl Kazanılır?

Stoksuz ticaret denilince akla çok geniş pazar ağı bulunan Amazon geliyor. Amazon ile dünyanın neresinde olursanız olun bu ticaret yönetimden oldukça rahat bir şekilde faydalanabilirsiniz. Amazon üzerinden stoksuz satış yapmak çok zor değildir. Satış işlemleri sırasında aracı görevi görerek ürünü aldıktan sonra Amazon’un kargo parasını ve komisyon ücretini ödedikten sonra ürünün kârını alabilirsiniz.

Amazon’da Satış İşlemi Nasıl Yapılır?

Amazon’un dünya çapında geniş Pazar ağı olan bir platform olduğundan bahsetmiştik. Bu nedenle Amazon üzerinden stoksuz ticaret yapmak oldukça güvenilir ve kolay bir yoldur. Bu işe düzenli olarak vakit ayırıp uğraştığınız zaman çok yüksek miktarlarda kazanç elde edebilirsiniz. Her konuda olduğu gibi dürüst ve güvenilir olmasınız sizi rakiplerinizden bir adım öne çıkaracaktır. Stoksuz ticaretin kendine göre avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır. İlk olarak dikkat etmeniz gereken noktalardan bahsedelim;

  • Öncelikle satacağınız ürünleri çok dikkatli seçmeniz gerekir.
  • Satış yapacağınız bölge hakkında detaylı bilgilere sahip olmalısınız. Satacağınız ürünün o bölgede satılıp satılmayacağını iyice araştırmalısınız.
  • Ürünü satacağınız bölgede mutlaka o ürünü satan başka satıcılar olacaktır. Bu da sizin için rekabet ortamı olduğunu gösterir. Rakiplerinizin önüne geçecek hamleler yapmanız gerekebilir.
  • Hem rakiplerinizin önüne geçmek hem de insanların sizin ürünlerinizi tercih etmelerini sağlamak için kampanyalar ve indirimler yapılabilir. Bu kampanyalar ve indirimler ürünlerinizin satış oranını olumlu yönde etkileyecektir.
  • Ürünleri alıcılara ulaştırmak için kargo firmalarından yardım alıyoruz. Her satış için farklı firmalarla çalışmak oldukça masraflı olabilir. Bunun yerine tek bir kargo firması ile anlaşıp çalışmak sizin için daha kârlı olacaktır.
amazonda mağaza açmak
amazonda mağaza açmak, amazondan para kazanmak

Amazon’da Mağaza Açmak

Amazon’dan satış yapabilmek için tabi ki bir sanal mağaza olması gerekir. Mağaza açarken satış yapacağınız bölgeyi doğru seçmek elde edeceğiniz geliri doğrudan etkileyecektir. Bölge seçimini yaptıktan sonra kişisel bilgilerinizi mutlaka doğru bir şekilde girmelisiniz. Hem müşterilerin güvenini kazanmak hem de sizin güvenliğiniz açısından oldukça önemlidir.

Mağaza açmak için kredi kartı bilgilerinizi sisteme doğru bir şekilde girmelisiniz. Çünkü Amazon bilgilerinizin doğruluğunu test etmek amacıyla 1 dolar ücret kesecektir. Hesabınızda para bulunmasına dikkat edin. Sanal mağazanızı açtıktan sonra belirli miktarda satış yaptıktan sonra dileğiniz zaman paranızı alabilirsiniz. Paranızı dolar olarak almak isterseniz para değişim işleminiz ücretsiz yaparak çevirebilirsiniz. Daha sonra para hesabınıza yatacaktır.

Amazon Üzerinden Neler Satabilirim?

Amazon oldukça geniş bir platformdur. Giyim, spor, kitap, müzik, elektronik, kozmetik ve daha birçok ürünün satışı Amazon üzerinden yapılmaktadır. Üstelik Amazon sayesinde yurt dışına da satış yapmak oldukça kolaydır. Bu sayede sanal mağazanız dünya çapında alıcılara ulaşacak ve daha çok gelir etmiş olacaksınız.

Satış yaparken bulunduğunuz bölge üzerindeki satıcıları gözlemlemeniz gerekir. Çünkü bulunduğunuz bölgede hangi ürünlerin daha çok rağbet gördüğü konusunda fikir edinmiş olursunuz. Bu sayede satışını yapmanız gereken ürünleri mağazanızda satışa sunabilir aynı zamanda boş yere yatırım yapmamış olursunuz.

Bu işin en güzel yanları ise ürünleri stoklamanıza gerek olmaması ve evinizde bilgisayar başında rahatça çalışmanızdır. Sizler de kendi sanal mağazanızı oluşturup Amazon’dan satış yaparak gelir elde edebilirsiniz. Yurt dışında satışlar yaparak gelirinizi artırabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir