Çin Alışveriş Siteleri Hangileri? Çin’de Güvenilir Alışveriş Siteleri

  • Aralık 21, 2020
  • (0)

Çin Alışveriş Siteleri Hangileri? Çin’de Güvenilir Alışveriş Siteleri

Çin, dünyanın önemli ticaret merkezleri arasındadır. İnsan gücü fazla olduğundan dolayı üretim maliyeti daha düşüktür. Birçok kişi arama motorlarından Çin alışveriş sitesi hangileri, Çin’de güvenilir alışveriş siteleri gibi aramalar yapmaktadır. Çıkan sonuçlara çerçevesinde maddi kayıp yaşamadan veya kaygı duymadan alışveriş yapmak istemektedir. Siteler arasında parasını ödediği halde ürünü göndermeyen veya farklı ürün gönderenler vardır.

Korona virüsünden sonra Çin’e karşı temkinli olan vatandaşlar bunu alışverişe de yansıtmaktadır. Temkinli davranmak doğru ama bunu kaygıya dönüştürerek bütün siteleri güvensiz ilan etmek yanlıştır. Çin merkezli olup dünyanın bütün ülkelerine satış yapan çok büyük siteler vardır. Alışveriş yapmadan önce sitenin müşterilerinin yorumlarını okumak fikir verecektir. İşte sıklıkla sorulan ve araması yapılan Çin alışveriş siteleri hangileri, Çin’de güvenilir alışveriş siteleri sorularının cevabı;

Popüler Aliexpress Sitesi

E-ticaret devi olarak nitelendirilebilecek Aliexpress dünya ülkelerinde oldukça popülerdir. Kendi ürünlerini satmaz. Ülkemizdeki N11 gibi sitelerin anlayışıyla çalışır. Farklı firmaların ürünlerini satar. Güvenli alışveriş alt yapısına sahip olan site ülkemize en hızlı 2 haftada en uzun bir ayda ürün gönderimi yapmaktadır.

DX- Dealextreme Sitesi

Kısa adı DX olan Dealextreme en eski Çin merkezli sitelerdendir. Telefon ve elektronik ağırlıklı ürünlerinin yanında ilginç ürünler de satmaktadır. Her yerde bulunmayan aksesuarlar ve elektronik ürünler için siteden alışveriş yapılabilir.

www.focalprice.com Sitesi

Hong Kong merkezli olan Focalprice 2008 yılında kurulmuştur. geekbuying.com ile birleşen sitede elektronik eşyadan kıyafete kadar her şey vardır. Ülkemize gönderim yapan siteden güvenle alışveriş yapılabilir.

www.banggood.com Sitesi

Kendi satış yapan banggoog.com sitesinde elektronik eşyalar, araba aksesuarları, saat, telefon kılıfı ve daha birçok ürün bulunmaktadır. Türkçe dil desteği bulunan site ülkemize gönderim yapmaktadır.

Çin Alışveriş Siteleri Hangileri? Çin’de Güvenilir Alışveriş Siteleri

www.lightinthebox.com.tr Sitesi

Çin’in başkenti Pekin merkezlidir. 2007 yılında kurulmuş olan sitenin Türkçe dil desteği bulunmaktadır. Elektronikten saate, aksesuardan kıyafete kadar birçok ürünün satışı yapılmaktadır.

www.everbuying.net Sitesi

Telefon konusunda uzmanlaşmış olan sitede çok farklı elektronik ürünler satılmaktadır. Türkçe desteği bulunmayan site ülkemize gönderim yapmaktadır.

https://tr.dhgate.com/ Sitesi

Türkçe dil desteği sunan site 2004 yılında Pekin’de kurulmuştur. Sağlık, güzellik, kıyafet, elektronik ve daha birçok kategoride ürün satışı yapmaktadır.

Gear Best, Tiny Deal, Hobby King gibi siteler de Çin alışveriş siteleri hangileri, Çin’de güvenilir alışveriş siteleri aramalarının sonucu olarak karşımıza çıkacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir