Peşinatsız Taksitle Kredi Veren Mağazalar Var Mı?

  • Aralık 2, 2020
  • (0)

Peşinatsız Taksitle Kredi Veren Mağazalar Var Mı?

Paraya sıkıştığımız zaman gayet doğal olarak bu parayı nasıl bulabileceğimizi merak ederiz. Bundan dolayı da tüm alternatif seçenekleri değerlendirmek için harekete geçeriz. Öncelikli olarak kredi alabileceğimiz bankaları değerlendirmek en mantıklı seçenektir. Ancak birtakım nedenlerden dolayı bankalardan da kredi kullanamayacağımız durumların mevcut olacağını unutmamalıyız. Böyle durumlarda peşinatsız taksitle kredi veren mağazalar var mı? Sorusunu gayet doğal olarak sorabiliriz. İşte bu konuya dair tüm ayrıntılar!

Sakın Borç Para Veriyorum Diyenlere Kanmayın!

Günümüz koşullarında pek çok farklı yerde borç para veriyorum ilanlarına etkili bir düzeyde rastlandığını ifade edebiliriz. Unutmamak gerekir ki ülkemizde tefecilik yapmak yasal değildir. Yani tefecilik tam anlamıyla bir suçtur! Bundan dolayı kaldırımlarda yazan ya da çeşitli sitelerde yer alan borç para veriyoruz! İlanlarına kanmayın!

Peşinatsız Taksitle Kredi Veren Mağazalar Var Mı?

Şayet acil bir şekilde paraya ihtiyaç duyuyorsanız o zaman kredi kartı limitiniz varsa limitten çekebilirsiniz! Bazı bankamatik kartlarında elma hesabı tarzında ek hesaplar mevcuttur. Bu hesaplardan da isterseniz, kısa sürede geri ödemek koşuluyla para çekebilirsiniz. Ancak bu bahsettiklerimiz de sizin işinizi görmüyorsa o zaman senetle para veren ikrazatçı firmalara başvurabilirsiniz! İşte bu firmalara dair bilgiler!

Senet Para Veren İkrazatçı Firmalar Nasıldır?

İkrazat; bir ipotek ya da teminat karşılığında belir miktar paranın geçici olarak verilmesidir. Dolayısıyla ülkemizde ikrazatçı sıfatıyla senetle para veren firmaların var olduğunu ifade etmek de mümkün olmaktadır. ipotekli ya da teminatlı bir şekilde ödünç olarak para veren kimselere ya da kuruluşlara ikrazatçı denilmektedir. Bu kimseler mutlaka BDDK tarafından onay görmüş olmalıdır! Yani yetki belgesi olan ve yasal çerçevede çalışan ikzaratçılardan senetle para temin etmek mümkündür. Yine burada da ikrazatçıyla tefeciyi karıştırmamak son derece önemlidir. İkrazatçı yasal izin alarak ödünç para veren kimseyle tefeci yasa dışı bir şekilde bu işi yapan kimselerdir. Dolayısıyla tefecilerden kesinlikle borç para almamak da şarttır!

Şayet borç para alacaksanız faktoring şirketlerini de değerlendirebilirsiniz. Yine kredi kartıyla altın alarak da satın alınan altını paraya çevirmek yöntemiyle de para sıkıntınızı çözebilirsiniz. Bununla birlikte kimi şirketlerin kredi kartı üzerinden birtakım ödemeler yaptığı da bilinmektedir. Ancak bu tür yollar genellikle sizi çok daha fazla bir miktarda borca sokacaktır. Bundan dolayı acil para bulmak için bir tanıdıktan yardım istemek ya da farklı bankalardan kredi sorgulatmak çok daha faydalı olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir