Mutlu Param Nedir, Nasıl Kullanılır?

  • Mart 13, 2019
  • (0)

Eminim ki şu anda mutlu param diye bir şey mi varmış diye düşünüyorsunuz. Zira QNB Finansbank‘ın Enpara‘sı veya TEB‘in Marifetli Hesap uygulaması kadar ünlü bir uygulama değil. Lakin söylemem gerekiyor ki Mutlu Param da tıpkı rakipleri kadar eski bir bankacılık uygulaması. Peki Mutlu Param nedir? Mutlu Param, Enpara, Marifetli Hesap ve Turuncu Hesap gibi müşterilere sunulmuş şubesiz bankacılık alternatifidir. Mutlu Param sayesinde birçok bankacılık işlemlerinizi kolayca ve hızlıca halledebilirsiniz. Şimdi diyebilirsiniz diğer büyük bankaların uygulamaları varken neden Mutlu Param kullanalım diye. Bu sorunuza cevabım ise Mutlu Param dijital bankacılığını kullanıma sunan Alternatif Bank da özünde bir dijital bankacılık uygulaması. Şu anda dijital bankacılıkception olduğunu biliyorum ama bunu başka nasıl açıklarım bilemiyorum.

Alternatif Bank Nedir?

Alternatif Bank, ilk olarak 1991 yılında şubesiz bir şekilde kurularak bankacılık faaliyetlerine başlamıştır ve 2016 yılına kadar mobil ve internet bankacılığı ile devam etmiştir. 2013 yılına gelindiğinde önce Katar’ın en büyük ve ilk özel bankası The Commercial Bank tarafından %75 hissesi satılan Alternatif Bank, 2016 yılında da bütün hisselerini The Commercial Bank’a devretmiştir. Satış işlemi gerçekleşene kadar internet ve telefon bankacılığı hizmeti veren Alternatif Bank, o tarihten sonra şubeler ve ATM’ler açmıştır. Yani Alternatif Bank özünde bir mobil ve internet bankacılığı hizmeti veren bankadır.

Mutlu Param Başvurusu Nasıl Yapılır?

Öncelikle merak ettiğiniz bu sorunun cevabını vermeden önce söylemem gerekiyor ki Mutlu Param uygulaması geçen sene isim değiştirerek ABank ismini almıştır. Lakin Alternatif Bank müşterileri Mutlu Param ismine alıştığı için halk arasında hala ABank ismi kabul edilmiyor. Ama dediğimiz gibi uygulamanın resmi ismi ABank. Bunu not olarak belirttikten sonra eski adıyla Mutlu Param yeni adıyla da ABank olan uygulamaya nasıl başvuru yapacağınızı anlatalım. ABank’a başvuru yapmanız için Alternatif Bank’ın resmi internet sitesine girerek VOV adı verilen başvuru formunu doldurmanız gerekiyor. Bu formu doldurduktan birkaç iş günü içerisinde Alternatif Bank müşteri temsilcisi sizi arayarak randevu belirliyor. Belirlenen randevu günü ise Alternatif Bank temsilcisi gelerek imzanızı alıyor ve ABank hesabınızı aktif ediyor.

Mutlu Param Avantajları Neler?

Mutlu Param‘ın avantajları aslında rakipleriyle hemen hemen aynı. Havale ve EFT’lerden alınmayan işlem ücretleri, TL veya döviz yatırım fırsatı, yüksek faizli yatırım fırsatı ve kredi çekme kolaylığı. Ama şunu söylemeliyim ki Alternatif Bank gerçekten müşterilerine faizle para kazandırma konusunda oldukça cömert davranıyor. Zira öyle ki Mutlu Param yani ABank uygulamasına katılan yeni müşterileri 1 ay boyunca tam %20,15 hoş geldin faizinden yararlanabiliyorlar. Bu faiz oranı bankanın müşterilerini oldukça memnun ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir